www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A Little Help


Guest bearpaw
 Share

Recommended Posts

Guest bearpaw

Salut, sunt nou in domeniul de instrumente muzicale si nu prea stiu ce chitara bass sa imi iau. Am umblat in toate magazinele de la mine din oras si pana acuma mi s-a parut cel mai fain o chitara bass Aria IGB-35. Nu stiu cat e de buna, d.p.d.v mecanic, doar atat stiu ca are doze active. V-as ruga sa imi ziceti daca se merita sa o iau sau nu si de ce, pentru a ma putea hotara mai bine. Multumesc tuturor pentru timpul acordat. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bearpaw
aha, gata am gasit-o pe site la la mcmusic.ro

deci e 650 RON;

 

poti face rost de mai multi momentan ? :)

 

ahtept sa imi spui cat eshti dispui sa dai pe un bass cat de cat bun, apoi, vb cu un basist si vad ce iti recomanda el, ca a cantat pe mai multe

bafta :)

 

pfff cam in jur de 650-1000 de lei, max 1000 ca stau cam prost cu banii

 

aha, gata am gasit-o pe site la la mcmusic.ro

deci e 650 RON;

 

poti face rost de mai multi momentan ? :)

 

ahtept sa imi spui cat eshti dispui sa dai pe un bass cat de cat bun, apoi, vb cu un basist si vad ce iti recomanda el, ca a cantat pe mai multe

bafta :D

 

dar vreau sa stiu totusi daca e bun de ceva bassu asta? daca e de "calitate" bunicica, buna sau e lopata ca sa sapi radina cu ea

Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt nou in domeniul de instrumente muzicale si nu prea stiu ce chitara bass sa imi iau. Am umblat in toate magazinele de la mine din oras si pana acuma mi s-a parut cel mai fain o chitara bass Aria IGB-35. Nu stiu cat e de buna, d.p.d.v mecanic, doar atat stiu ca are doze active. V-as ruga sa imi ziceti daca se merita sa o iau sau nu si de ce, pentru a ma putea hotara mai bine. Multumesc tuturor pentru timpul acordat. :)

Salut, IGB35 nu e chiar rau, dar intotdeauna este loc de mai bine :)

Ai incercat sa cauti si second-hand? Poti gasi instrumente mai bune si mai ieftine decat acel Aria. Din ce oras esti tu?

Cam ce genuri muzicale ai vrea sa canti cu basul pe care ti-l vei lua?

Viziteaza forumul XBass (link) si aici poti gasi toate informatiile necesare tie ca incepator.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest bearpaw
Salut, IGB35 nu e chiar rau, dar intotdeauna este loc de mai bine :)

Ai incercat sa cauti si second-hand? Poti gasi instrumente mai bune si mai ieftine decat acel Aria. Din ce oras esti tu?

Cam ce genuri muzicale ai vrea sa canti cu basul pe care ti-l vei lua?

Viziteaza forumul XBass (link) si aici poti gasi toate informatiile necesare tie ca incepator.

Succes!

 

is din Oradea, si de incercat si sincer daca e sa cumpar 1 secound tre sa vad eu cum suna si asa mai departe, iar pana acuma nu am gasit in Oradea pe nimeni care is vinde bassu. Pfff de cantat as vrea rock, metal si jazz

Link to comment
Share on other sites

Guest dead_man_walking

Specifications

 

* Top: Alder Carved Top

* Neck: Maple, Bolt-on

* Fingerboard: Rosewood

* Scale: 860mm(34"")

* Pickups: BD-4 Double Coil x 2

* Controls: Volume x 1, Balance x 1, Active Treble x 1, Active Bass x 1

* Hardware: Matt Silver

* Finish: MNB

 

ti'am zis sa cauti din ce e facut..

 

oricum te lamuresc colegii care se pricep la bass...

 

p.s. sti cine is ..nu? :)

 

si uite site'ul de unde aduc aia de la magazinul unde am fost zilele trecute...poate iti mai gasesti ceva...

 

http://www.newcitysound.hu/index.php?optio...d=2〈=ro

 

iti aduc aia ce vrei de pe site...

Edited by dead_man_walking
Link to comment
Share on other sites

Guest bearpaw

:)

Specifications

 

* Top: Alder Carved Top

* Neck: Maple, Bolt-on

* Fingerboard: Rosewood

* Scale: 860mm(34"")

* Pickups: BD-4 Double Coil x 2

* Controls: Volume x 1, Balance x 1, Active Treble x 1, Active Bass x 1

* Hardware: Matt Silver

* Finish: MNB

 

ti'am zis sa cauti din ce e facut..

 

oricum te lamuresc colegii care se pricep la bass...

 

p.s. sti cine is ..nu? :)

 

si uite site'ul de unde aduc aia de la magazinul unde am fost zilele trecute...poate iti mai gasesti ceva...

 

http://www.newcitysound.hu/index.php?optio...d=2〈=ro

 

iti aduc aia ce vrei de pe site...

 

thx sebi :D:)

Link to comment
Share on other sites

Guest bearpaw

ok deci astept alte recomandari.. ca sa fiu mai precis doresc bass pe 4 corzi si raportu pret calitate sa fie cat mai bun, dar nu voi putea da mai mult de 1000 de lei pe bass :)( astept sugestii, pareri si sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
daca e sa cumpar 1 secound tre sa vad eu cum suna si asa mai departe,

Adevarat, dar asta se aplica la fel de bine si la un bass cumparat din magazin.

Link to comment
Share on other sites

si eu ma gandeam sa imi iau un bass , sunt incepator .... ma gandeam la un Aria igb-48 , are un sunet destul de curat bass-ul , dar din putinele chestii kre leam gasit pe net aaceasta chitara nu este prea solida , si aici ma refer la diferitele componente mai mici facute din materiale dubioase ...... astept pareri despre acest bass

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.