www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Thomann.de


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Salut.Ma intereseaza daca a mai comandat cineva de pe Thomann in special amplificatoare, pe tuburi ca sunt mai sensibile.As vrea sa imi iau un amp caci acolo e cu vreo 12 milioane mai ieftin si vreau sa stiu cat de bine soseste coletul caci nu vreau sa il trimit inapoi imediat dupa ce l-am primit.Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu acuma ei livreaza printr-un serviciu de curierat in romania(inainte era cu posta romana), vezi la taxe cat trebuie sa platesti(ca daca e mare ampu platesti mai mult de 30 de euro), intreaba pe vreunu de acolo de pe site...

 

in noiembrie eu am comandat o chitara si era bagata asa: chitara in sine era intr-o cutie de carton cu folie din aia sa nu se zgarie, cutia asta era bagata intr-o alta cutie care era plina cu niste "pernite" de plastic pline cu aer, si cutia asta exterioara tot din carton era SOLIDA, avea marginile ori lipite cu scoci din ala pentru pachete postale rezistent ori cu niste "capse" de metal mari, si era GREA(cel putin cand am adus-o in maini asa mi s-a parut)... chitara in sine nu cantareste mai mult de 4 kile sau ceva de genu, da toata nebunia aia de cutie avea cel putin 10 si era MARE(cu greu am adus-o).. carton gros, aproape imposibil de rupt cu mainile goale..

 

in concluzie pot sa zic ca daca o scapam de la etaju 2 poate se vedea vreo zgarietura pe chitara da asa, a venit "tzais"(bine are cateva mici imperfectiuni da clar nu de la transport).. acuma chitara electrica se deterioreaza mai greu decat un amp da sper ca macar la fel de bine protejat sa fie si ampu'

 

sper ca te-am ajutat :)

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat Un Laney pe lampi de la Thomann si a venit ambalat foarte bine, nici o hiba.

In al doilea rand, am comandat mai demult un alt amp de la ei, nu mi-a placut, l-am trimis inapoi si am cumparat altceva in loc. Poate ca am avut noroc eu, dar trimisul inapoi nu m-a costat nimic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.