www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Idol


Guest V-A-G
 Share

Recommended Posts

Muris este FOARTE bun, si intr-adevar melodia de anul acesta are ceva special...insa preferata mea estea cea a lui Danielle Gottardo-Cardiology :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu am urmarit concursul, dar piesa asta e foarte buna, mai ales ca in Banat ne intalnim des cu temele muzicale balcanice.

Da , este un mare handicap ptr cei care nu au auzit mai nimic din chitaristi din fosta yugoslavia.

Am tot pus link-uri dar banuiesc ca sunt prea greu de inteles ptr cei ce nu au auzit doar un singur fel de muzica.

Smak si Leb I Sol doua trupe cu chitaristi de nivel super mondial inca din '70 si mai sunt si altii.Au de la cine invata tineri .

Plus ca in yugoslavia nu era sabotata miscarea de muzica rock in consecinta exista nenumarte albume cu muzica foarte buna si originala .Sunt cei mai tari din europa.Nu trebuie sa imite pe nimeni canta ca ei si este super OK si original ce chitaristi din vest numai vizeaza sa poata candva.

 

In yugoslavia exista un festival anual de muzica "Gitarijada" cu incepere din anul 1966 !!

 

http://www.gitarijada.org/index.php?option...8&Itemid=33

 

au ceva trecut in muzica .

 

Radomir Mihailoviæ Toèak chitaristul cu trupa sa SMAK

 

AMAZING GUITARIST-VLATKO STEFANOVSKI!!! de la Leb i Sol

 

cine vrea sa asculte s caute pe intermet , din pacate nu au toate piesele pe youtube .Pe youtube sunt cele mai populare care sunt prelucrari din folclor ,piesele mai progrock nu am prea gasit.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest V-A-G

inca ceva....pt mine melodia lui muris mi-se pare speciala si prin faptul ca mie transmite si un fel de bucurie(nu stiu daca ma exprim corect) dar in acelasi timp si suferinta pe care au indurat-o poparele yugoslave....asta imi transmite mie ritmul ala balcanic

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.