www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

(e)scallop :)


cearny
 Share

Recommended Posts

...na c-am facut-o si p-asta, dupa ce am vazut la Manu (multumesc!) cum sta treaba cu scallop-urile pe grif. Executia a fost facuta de catre maestrul Grosmann (sorry Mircea19), pozele (cu blitz, bleah) mai jos. Executata foarte bine, poate doar cu observatia ca putea sapa mai mult primele taste (chiar daca nu deranjeaza neaparat) si putea sa dea jos stratul ala de lac de pe fretwire :)

 

Ce pot sa zic, control mult mai bun la vibrato si un feeling aparte :) Dar va recomand sa incercati in prealabil la cineva inainte sa va duceti chitara la 'taiere' :)

 

...acu' pot in sfarsit sa ma bucur si eu de ea, mi-a lipsit tare mult zilele astea cat a fost bucatita B) gata, nu mai ies din casa :(

Scallop_Fender_001.jpg

Scallop_Fender_002.jpg

Scallop_Fender_003.jpg

Scallop_Fender_004.jpg

Scallop_Fender_005.jpg

Scallop_Fender_006.jpg

Scallop_Fender_007.jpg

Scallop_Fender_008.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

bravos.. eu n-am mai avut timp de a mea.. ca deh ma chinui sa pun sala pe picioare... dar in curand o termin si eu pe a mea.. adica maine ,, ca tre sa-i cumpar si corzi :) ..

 

 

-ps: ne vedem la concert pe 14 ..

 

 

-oricum eu le-am facut putin altfel.. adica forma difera.. si sunt mult mai adanci pt ca nu am jumbo pe chitara aia.. :) si daca tot m-am apucat sa sap... macar sa sap cat trebe nu? 2 m :))

Edited by Mircea19
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.