www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Veche


Guest Adi231031991
 Share

Recommended Posts

Guest Adi231031991

salutare tuturor , acesta este primul meu post , bine v-am gasit :) . Sunt incepator, am cantat doar pe o chitara clasica pana acum , si de curand am aflat ca am o chitara electrica la tara care a fost al tatalui meu . Asa ca am luat-o , dar nu stiu ce model este , si trebuie sa-i cumpar si corzi , daca imi puteti recomanda ceva este binevenit. Stie cineva ce model este ? :)chitara

Link to comment
Share on other sites

Guest Muse

Ce ciudatenie de chitara , are grif de Les Paul corp de telecaster si tremolo de Fender Jaguar.

Probabil e un mutant romanesc , cel mai probabil Hora Reghin sau alta minunatie.

Baga-i un set decent de corzi , acordeazo , trage-i un amp si vezi cum suna.

Link to comment
Share on other sites

Ce ciudatenie de chitara , are grif de Les Paul corp de telecaster si tremolo de Fender Jaguar.

Probabil e un mutant romanesc , cel mai probabil Hora Reghin sau alta minunatie.

Baga-i un set decent de corzi , acordeazo , trage-i un amp si vezi cum suna.

 

e unicata in felul ei.... :)

pai intai nu stiu dak va merge... testeazo doar cu coarda aia care o ai... dozele alea nush dak functioneaza... sau punele pe cele de la clasica ta... pentru 5 minute nu se va strica nimic

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish

Prima mea chitara electrica a fost una exact ca asta,am cumparat-o in 1991.Da,e o chitara de Reghin,made in Romania.A mea a fost groaznica:grif stramb,tremolo prost,ramanea blocat in cavitatea corpului,doze de toata jena,nu suna de nici o culoare!

Am schimbat-o in 1997 pe o chitara bass,tot Reghin,la fel de proasta! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.