www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Pot Sa Imi Conectez Procesorul La Pc?


Recommended Posts

Si atunci cum il folosest ?

 

?

Nu inteleg

Are input si output ptr jack de 6.3

Eu vreau sa il leg de calc ca sa ma pot inregistra.

Aaaaa stai ! Cred ca stiu acum !

In loc sa il conectez la amplificator folosesc un adaptor sau un cablu cu un jack de 3.5 si unul de 6.3. Nu ?

 

Un link cu cateva poze

http://www.elderly.com/vintage/items/135U-3240.htm

Edited by Blitz423
Link to comment
Share on other sites

Da mi-am dat seama, adica am minimul de cunostiinte. Doar ca nu am incercat.

 

Multumesc mult ptr timpul acordat !!!

 

P.S: Ai putea sa stergi topicul. Nu m-ar deranja

DACA CITEAI PE FORUM SI NU INITIAI UN TOPIC NOU ERA O CHESTIE ...

 

Dar acum e bine sa ramana ca sa gaseasca si altii raspunsul ,in mai multe locuri.

 

Am mai amintit ca se gasesc greu unele teme .

 

Ar trebui sa scrie si in regulile forumului :

 

PRIMA DATA CAUTATI SI CITITI DESPRE CE GASITI IN LEGATURA CU O ANUMITA TEMA

 

INTREBARI NOI SA SE PUNA IN ACELASI TOPIC CA RASPUNSURILE SA LE GASEASCA SI ALTII,GRUPATE.

Link to comment
Share on other sites

DACA CITEAI PE FORUM SI NU INITIAI UN TOPIC NOU ERA O CHESTIE ...

 

Dar acum e bine sa ramana ca sa gaseasca si altii raspunsul ,in mai multe locuri.

 

Am mai amintit ca se gasesc greu unele teme .

 

Ar trebui sa scrie si in regulile forumului :

 

PRIMA DATA CAUTATI SI CITITI DESPRE CE GASITI IN LEGATURA CU O ANUMITA TEMA

 

INTREBARI NOI SA SE PUNA IN ACELASI TOPIC CA RASPUNSURILE SA LE GASEASCA SI ALTII,GRUPATE.

 

Nu este nevoie sa scrii cu litere mari. Inca vad bine. Mie nu imi place sa fac topic-uri noi cu acelasi subiect discutat de n ori.

Daca ar fi fost pe rgcpedia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
Nu este nevoie sa scrii cu litere mari. Inca vad bine. Mie nu imi place sa fac topic-uri noi cu acelasi subiect discutat de n ori.

Daca ar fi fost pe rgcpedia :)

 

Heheh, pai acum ca stii, scrie tu un articol :)

 

LE: Ai putea conecta la pc si prin iesirea de headphones; daca scoate semnal stereo, nu trebuie sa mai folosesti doua cabluri, ci doar adaptorul potrivit. Mai mult, daca procesorul poate trimite simultan semnal audio si prin iesirile normale si prin iesirea de headphones atunci ai scapat de cateva probleme de monitorizare. Nu toate programele de inregistrare te lasa sa "auzi" ceea ce inregistrezi la un moment dat, iar cele care te lasa necesita suficient de multe resurse ale calculatorului, obtinandu-se in lipsa de pc/placa de sunet performante un latency de toata frumusetea. Mai mult nu toti au boxe de calitate, nemaivorbind de monitoare adevarate. Conectarea headphones->pc si output->amplificator te scapa de problemele acestea. Te "auzi" asa cum te-ai auzit mereu prin amplificator/mixer/boxe active, orice foloseai pana acum, dar in acelasi timp trimiti acelasi semnal audio pentru inregistrare.

 

Repet, asta in cazul in care procesorul poate face asta, la unele procesoare introducerea unui jack in iesirea de phones taie semnalul pe iesirile normale (probabil isi imagineaza ca devreme ce vrei sa folosesti castile, nu vrei sa deranjezi pe altii, asa ca te scapa ei de apasarea butonului on/off la amplificator).

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.