www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kitul de chitara + amplificator harley benton


Guest Pheno
 Share

Recommended Posts

Guest Pheno

Tinand cont ca este prima mea chitara electrica nu prea am cu ce s-o compar, insa sunt anumite lucruri care m-au deranjat. In primul rand corzile se cam lovesc de grif in speciala cele de bas si devine cam stresanta chestia asta cand vrei sa canti mai suparat ca se baga distors fara efekt . Corzile cu care vine chitara sunt cel putin proaste, nu cred ca exista cuvant care sa descrie cat de proaste sunt, deci trebuie schimbate imediat dupa ce cumperi chitara. Dupa ce mi-am luat neshte corzi daddario suna decent. Rotitzele de volum si ton merg bine, adik nu fashaie cand dai de ele insa se pare ca am fost norocos cu ele ca multi prieteni mi-au zis ca au avut probleme cu ele. Grifful este decent adik chitara nu falseaza insa ramane problema cu lovirea corzilor de griff. Am incercat sa ridic shurubelele alea de la cordar dar tot nu s-a rezolvat problema. Acum despre amplificator, are 3 rotitze pentru inalte joase si pentru nivelu de distors, distors pe care poti sa-l activezi dintr-un buton. Efectu asta de distors mi se pare cam aiuristic insa este doar parerea mea si eu nu prea am cantat cu distorsuri de calitate la viatza mea. Deci per ansamblu la 5900000 aproape ca merita kitu.

 

P.S. Firma nici macar nu are site, cred ca asta spune multe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

Am zis ca APROAPE merita, nu sunt multumit de nimic din pachet, decat de pretz :) deci n-am de ce sa fiu suparat. Asta e data vitoare o sa aleg mai cu cap scula.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

DA. Depinde si de cati bani ai acut la dispozitie. Spune-mi, ce crezi despre pack. Cat de tare suna ampul? Cat de aproape erau corzile de grif in momentul in care ai luat-o. Vezi ca daca le departezi prea mult sa iti iei adio de la solouri ca nu se poate. Trebuie sa ai cel putin 4, 5 milimetrii ca sa canti decent. ASa mi-am facut eu la acustica, mi-am sectionat innaltatorul. Am o hora de kk. Si eu am vrut sa imi iau pack-ul asta la inceput dar m-au sfatuit cosu si cearny si ceilalti ca ar trebui sa imi iau squier afinity (7600000) . Eu am mai strans bani si imi iau squier standard 10000000. Vezi cum faci cu griful. Sa nu fie stramb. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.