www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Laptop Ebay


SKU
 Share

Recommended Posts

Salut!!! Vreau sa cumpar un laptop de pe ebay. E si prima tranzactie pe care o fac si as vrea sa stiu daca a mai cumparat cineva electronice de pe ebay, si daca sunt lucruri pe care ar trebui sa le stiu/. Laptopul in cauza este acesta http://cgi.ebay.com/ASUS-G50Vt-X1-Core-2-D...1QQcmdZViewItem

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

De pe ebay nu am luat pana acum nimic, dar te sfatuiesc sa nu iti iei acest laptop. Stiu ca arata bine si pentru pretul pe care il are pare pomana curata dar din rewieurile pe care le-am citit despre el foarte multi au avut probleme cu ele. Daca ar cumparat din tara nu ai avea probleme fiinca ai gasi aproape un magazin care are service dar asa probabil vei plati niste bani in plus nejustificat.

 

 

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1218012519873

 

sper sa nu fie cosniderata reclama la acest magazin online dar eu citesc mereu reviewuri cand vreau sa iau ceva nou de prin magazine online.

Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat destule de pe ebay

am cumparat playere mp3

telefoane

pedale de distorsie

accesorii (bratari, lantisoare, etc)

 

ideea e ca aia de cele mai multe ori hackuiesc memoria

(scrie ca are 120gb si poate sa aibe 20gb defapt)

am patito la playere mp3

si la telefon am luat teapa

am luat 3 pe verizon

da erau ca zapp cu program nu cartela

deci nu puteai sa bagi cartela in ele

mega teapa!

cu pedala si celelalte chestii o fost ok

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru reply. Ideea e ca vreau un laptop cu o placa video mai bazata si in Romania astea trec de 60 de milioane. Iese din discutie 9600m gt bineinteles. De asta m-am orientat catre laptopul asta. Am citit si eu ca dupa un timp se incalzeste si scade automat frecventa nucleului placii video dar probabil daca ii cumpar ceva pentru racire separat nu o sa am probleme. Inca o intrebare ar fi ce inseamna refurbished? este acelasi lucru cu ce se refera la noi prin ambalaj desfacut ? sau include si pixeli morti sau zgarierturi?

Link to comment
Share on other sites

Guest B-eRe

Am activitate foarte mare pe ebay.

Le-am dat ocazia multora sa-mi dea tepe dar n-au facut-o..in general trebuie citite cu atentie feedurile si daca acolo nu vor fii probleme nici la tine nu vor fii (90%)

In schimb te sfatuiesc sa folosesti paypal pentru ca ai multe avantaje in caz ca vanzatorul e o javra

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri. Am trecut de aceasta etapa si mi-am facut cont paypal. Am adaugat card, mi-am ridicat limita la 4000 RON la banca, l-am verificat pe paypal prin codul ala cu 4 cifre dar acum lucrul ciudat e ca mi l-au limitat la 500 de euro si-s disperat. Am trimis mail la ei dar nu cred sa-mi raspunda prea repede. Stie cineva alta cale de a ridica limita? mentionez ca la limite acolo nu pot ridica decat limita de primire la 2500 de euro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.