www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dream Theater&motley Crue


horica
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
@cursedone...sa inteleg ca in functie de trupa de deschidere de la DT, tu vei hotari daca mergi sau nu la festival?

Glumesc desigur...have fun domnilor, eu anul asta am sa sar peste kaliakrarockfest.

:) cand stiam doar de Motley Crue si Dream Theater am zis ca nu e destul de interesant... da acuma, si cu Blind Guardian si Scorpions.. aproape sigur vin(am inceput sa pun bani deoparte) mai am vazut parca si Neal Morse pe acolo pe undeva(chiar am uitat pe unde am vazut, lol)... poate in ziua cu DT?

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Leaveyou
au si DVD live in bucuresti(singura trupa straina care a realizat asa ceva din cate stiu eu).... chiar mi-a picat fata cand am auzit de el

 

si chiar este considerat printre cele mai bune concerte ale lor. Imi place cand se svarcoleste LaBrie pe jos in criza aia de epilepsie si apoi se ridica si continua sa cante, iar Petrucci, din simpatie si ca sa transforme faza destul de urata si trista de altfel in ceva umoristic, se aseaza si el pe spate pe scena. Nu ma intrebati la ce melodie, am uitat si nu bag dvd-ul acum. Urmariti tot mai bine.

Link to comment
Share on other sites

si chiar este considerat printre cele mai bune concerte ale lor. Imi place cand se svarcoleste LaBrie pe jos in criza aia de epilepsie si apoi se ridica si continua sa cante, iar Petrucci, din simpatie si ca sa transforme faza destul de urata si trista de altfel in ceva umoristic, se aseaza si el pe spate pe scena. Nu ma intrebati la ce melodie, am uitat si nu bag dvd-ul acum. Urmariti tot mai bine.

lol esti sigur ca criza respectiva nu era parte din show? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg ai 2 obtiuni

 

Bulgaria Fri Jul 03, 2009 Kavarna, Bulgaria Kaliakra Rock festival

Festival - lineup TBA.

 

Sau

 

Ungaria Wed Jul 01, 2009 Budapest, Hungary Sportarena

DT Headlining show with Special Guests CYNIC.

 

Sunt ambele foarte apropriate si sincer optez maiu mult pentru budapesta :)

 

Link: http://www.dreamtheater.net/tourdates.php#pn09europe

 

Deci toate sunt pe bune pe site :) nu ca la AC/DC

:)

Edited by Mr.Fritz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.