www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar


Guest Metall
 Share

Recommended Posts

Dati si voi o parere,nu stiu de chitara sa imi iau,dispun de 11 milioane si ... vreau sa imi iau un jackson flying-V dar nu am gasit cu Floyd Rose asa ca am dat de alta chitara un Peavey Peavey Vortex™ EX Satin Black la 9 milioane.

link: http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1131

 

Cant metale ... e ok chitara ?

Ce ziceti se merita???

 

Astept parerile voastre ... THX !!

Edited by Metall
Link to comment
Share on other sites

- vezi daca iti place cum suna.

Eu unul nu as da banii pe ea, gasesti la mana a doua modele mut mai ok ca raport pret/calitate.

Eu zic sa mai cauti, nu te arunca inca sa cumperi, sa nu iti para rau putin mai tarziu, trebuie sa pui tu mana pe chitara, sa o simti si sa o auzi, numai asa poti sa stii daca este adecvata stilului tau de a canta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Am testat modelul Vortex si floydul e foarte prost facut, il atingi si se dezacordeaza... nu iti recomand sa iei chitara aia. Daca nu vrei neaparat flying-v, arunca un ochi la un jackson JS30, am cantat pe ea si e foarte ok chitara si daca nu s-a schimbat pretul, e pe la 1050 lei. Bafta la cautari. :)

Edited by Geliraden
Link to comment
Share on other sites

Guest Metall

Va multumesc mult pentru sfaturi .... oricum eu tot Flying-V vreau sa imi iau ... deci imi puteti recomanda voi atunci ? Ca eu nu gasesc ... :)

Link to comment
Share on other sites

La bani mai putini si cu forma de Flying V si Floyd Rose cea mai buna alegere tot Jackson mi se pare. Din pacate ce vrei tu e ceva mai scump de zona de pret la care te-ai orientat. Parerea mea ar fi ori sa iti iei una fara Floyd, ori daca vrei neaparat cu Floyd sa mai strangi bani si sa iti cumperi un Jackson Flying V cu Floyd. Cea mai ieftina care sa merite mi se pare Jackson RX10D Rhoads sau Jackson KVX10 King V Diferentele dintre ele sunt mai mult de estetica, modelul Randy Rhoads este o forma de V usor modificata.

Edited by Blackthorn
Link to comment
Share on other sites

daca mai pui bani varianta propusa de Marius este f buna , dar tot odata daca te limitezi in bugetul tau Dean-ul e f bun . in principiu la 11 miloane nu prea poti sa gasesti ce cauti , si daca gasesti nu sunt prea bune . Userul Comanel vinde paremi-se un charvel in v cu floyd pretul e undeva la 13 mil , dar cel mai bine e sa vorbesti cu el .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.