www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Ibanez


bolly
 Share

Recommended Posts

pot sa intreb de unde ai luat-o? tot timpul mi-am dorit asa ceva dar vad ca la McMusic mai slabut cu astea hollow. :)

 

stiu ca nu au prea multe modele hollow la mc. mai exista washburn-uri la soundcreation si cica sunt ok.

eu am avut noroc si am fost luat intr-o excursie in Spania si mi-am luat-o de la astia http://www.radicalmusic.es/index.php?cPath=55_56_105

aveau in magazin si niste gretchuri, omg! .. dar na.. nu-i de mine.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Superman

foarte multumit de ea mai ales cu seymour duncan ma impaca complet urmeaza si restul

 

din cate am inteles si patit ibanez ne dezamageste cu tremolo ZR... calitate proasta ...

 

asta e dar e foarte bun :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

:) eu totusi raman FAN ESP LTD MH-400 e chitara pe care mi-o doresc dar nu cu emg cu SD

 

si ca sa o iau pe aia trebe sa dau ibanezul si ma cam opreste sunetul pe care il scoate ::) cred ca nu il mai dau e prea bun

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Guest eXtr3m3

Si eu cu negresa mea :D . Ibanez GRG270B Bkn recent cumparata de la McMusic.Chiar azi am pus un set de corzi GHS Boomers pe ea;trebuie sa recunosc,fiind prima chitara cu floyd, ca m-am spart vro o ora si ceva sa acordez chitara :) ;intr-un sfarsit nesperat am reusit :P .

 

 

P.S.: i love my guitar :) und super chitari every1!rock on! :)

post-6070-1229010498_thumb.jpg

Edited by eXtr3m3
Link to comment
Share on other sites

Guest guitar4ever

Astazi este o zi mare! Intru in clubul posesorilor de Ibanez cu un GRG170DX si cu un TBX30 de care sunt ff multumit. :) Le-am luat de la MCmusic Bacau inainte de promotie :) , dar este ok si asa :)

post-8722-1229691830_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Baumwolle
al 3lea ibanez care se alatura familiei :) (mai am un sz520qm si o electro-clasica)

 

am uitat sa zic ce ie :) un S540 Saber din '91 cumparat de la userul halford :D

 

S-o canti sanatos. :)

Link to comment
Share on other sites

Deci "my baby", un Ibanez RG 7620, 1998 manufactured. Cea mai tare chitara cu 7 corzi existenta. Schecter-ul cu 7 corzi pare pe langa ea pistol cu apa. Momentan am pe drum un set de EMG 707's deci chitara in o saptamana va suna direct de "acolo".

 

Doze Dimarzio Blaze 7 actual pe ea, chitara este modelul venit direct din JPM-ul lui Petrucci. Este ultima serie de 7 strings fabricata in Japonia de Team J Craft. Este cu mult peste 7 strings-urile de dupa anul 2000, care au inceput sa fie facute in Coreea sau China.

 

Metalul este la prea mare inaltime cantat pe ea, nu se compara cu o chitara cu 6 corzi in acordaj de si, are un low end suparat si cald.

Este cu mult prea mult peste seria Apex sau S, cu dozele EMG da lectii si chitarilor din seria K7. Am cantat in strainatate pe un RG 7620 cu EMG si am ramas masca......Dream Theater meets Steve Vai.

 

Va necesita ceva munca doarece EMG-urile sunt ceva mai mari decat Dimarzio si vor trebui largite in chitara locurile dozelor. In curand va avea si o noua culoare "Royal Blue" so stay tuned....in cateva saptamani revin cu poze noi. In rest flawless.....cine stie ce inseamna 7 strings-urile de la Ibanez dinainte de 2000 poate sa aprecieze.

 

Pozele sunt facute cu telefonul asa ca scuzati calitatea, dar macar se inteleg cat de cat.

post-6816-1233588987_thumb.jpg

post-6816-1233589012_thumb.jpg

post-6816-1233589029_thumb.jpg

post-6816-1233589051_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deci "my baby", un Ibanez RG 7620, 1998 manufactured. Cea mai tare chitara cu 7 corzi existenta. Schecter-ul cu 7 corzi pare pe langa ea pistol cu apa. Momentan am pe drum un set de EMG 707's deci chitara in o saptamana va suna direct de "acolo".

 

Doze Dimarzio Blaze 7 actual pe ea, chitara este modelul venit direct din JPM-ul lui Petrucci. Este ultima serie de 7 strings fabricata in Japonia de Team J Craft. Este cu mult peste 7 strings-urile de dupa anul 2000, care au inceput sa fie facute in Coreea sau China.

 

Metalul este la prea mare inaltime cantat pe ea, nu se compara cu o chitara cu 6 corzi in acordaj de si, are un low end suparat si cald.

Este cu mult prea mult peste seria Apex sau S, cu dozele EMG da lectii si chitarilor din seria K7. Am cantat in strainatate pe un RG 7620 cu EMG si am ramas masca......Dream Theater meets Steve Vai.

 

Va necesita ceva munca doarece EMG-urile sunt ceva mai mari decat Dimarzio si vor trebui largite in chitara locurile dozelor. In curand va avea si o noua culoare "Royal Blue" so stay tuned....in cateva saptamani revin cu poze noi. In rest flawless.....cine stie ce inseamna 7 strings-urile de la Ibanez dinainte de 2000 poate sa aprecieze.

 

Pozele sunt facute cu telefonul asa ca scuzati calitatea, dar macar se inteleg cat de cat.

 

Revin cu poze mai acatarii :):D:D enjoy

 

post-6816-1233590544_thumb.jpg

post-6816-1233590552_thumb.jpg

post-6816-1233590558_thumb.jpg

post-6816-1233590565_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nu, seria GIO de la Ibanez este mediocra, daca vrei sa schimbi Squierul ala vezi ca sunt niste SA-uri dragute (de ex SA160) si pe deasuprea si foarte versatile.

 

 

Si SA160 e tare dar nu vrea nimeni sa fac schimb....adik n-am gasit pe nimeni care sa faca schimb cu mine Oricum ms mult si-mi place si SA160 :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.