www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Rising Shadow


Eugen D
 Share

Recommended Posts

Bre, uite cum sta treaba... :)

 

Siteul e facut moca de cineva care nu are nici o legatura cu asta, bashca a lucrat printre picaturi in timpul serviciului. Apoi piesa nu este masterizata ci este doar un preview pentru ca nu avem voie s-o punem integral. Paulica stie mai multe amanunte. Ce sa zic... ? Cu putin noroc anul asta va iesi un material nou Rising Shadow si toata lumea va fi (sper) multumita. :)

Link to comment
Share on other sites

chestia cu rock crestin-ortodox e dementiala pentru o trupa care declara pe site ca instrumenteaza death metal, mai ales semnata de userul evil-path (calea raului). meserie, nene!

 

merge, la fix, cu poza asta:

http://www.kaservices.ro/rising/mari/paul_...si_catalin.jpeg

astept cu interes compozitia "jesus is my way"!

Link to comment
Share on other sites

sunt multe de discutat de tema asta . recent a fost si un interviu care cred k ar reusii sa te lamureasca . ideea e k tu si altzii multzi oameni ca tine ..avetzi o imagine total gresita . "daca e rock , imposibil sa fie crestin"

 

eu cand am citit de "rock cresitn-ortodox" am zambit si mi-am zis sinea mea "buna gluma". am crezut pe bune ca e o gluma. acuma ca am aflat ca nu e asa.... tot mi se pare o gluma buna :)

Link to comment
Share on other sites

chestia cu rock crestin-ortodox e dementiala pentru o trupa care declara pe site ca instrumenteaza death metal, mai ales semnata de userul evil-path (calea raului). meserie, nene!

 

merge, la fix, cu poza asta:

http://www.kaservices.ro/rising/mari/paul_...si_catalin.jpeg

astept cu interes compozitia "jesus is my way"!

 

Caeva lamuriri...

 

Paul (cel din stanga pozei) nu a fost de acord sa se posteze pe net acea fotografie tocmai din cauza semnului de deasupra capului meu. Daca esti un pic atent, vei observa ca mana lui stanga sta fix pe umarul meu, iar acel semn de deasupa lui JE e facut la shto de altcineva - un prieten / cunoscut care se afla in spatele nostru si care probabil ca nu a avut loc la pozar s-a simtit dator sa fie prezent cu ceva. Asta era ideea...

 

In rest... ce sa zic... incercati sa faceti rost de pe hub-uri de albumul vechi si veti intelege mai multe. Se numeste Tears Of The Sunset. Apropo... la acest concert se va canta si piesa care a dat numele albumului care piesa a aparut pentru prima data pe cea dintai compilatie oficiala underground in anul 1995 - Underground Romania Vol. 1 ("batranii" stiu mai multe).

 

Uite inca un motiv in plus sa veniti la concert. :)

Link to comment
Share on other sites

la voi pe site se spune ca trupa canta death metal, ceea ce nu merge cu crestin-ortodoxia, oricat de rock ar fi ea...

N-are nici o legatura... Doar nu vrei sa cantam gospel... E doar un stil care p-acolo aduce... Nu noi l-am denumit death-metal... Si apropo... Ce se canta acum s-a cam skimbat in proportie de 50 % fata de ce era in trecut. Vino in Club Viking pe 7 feb. (marti la ora 21:00) si-o sa vezi / auzi / convingi ! :)

Link to comment
Share on other sites

Gata pozele stimabililor... :wink:

 

Atmosfera, showul, sceneta de teatru inspirata dupa Shakespeare, soloul lui Alberto, sampania, tricourile cu Rising Shadow aruncate in public si facute special pentru concert, membri trupei, fanii, fumul, sticlele de bere, mastile... pe toate le puteti gasi aici: http://www.kaservices.ro/rising/viking07_02_2006.htm

Cei care au venit stiu ca nu mint deci "au trait" pe viu pozele pe care urmeaza sa le vedeti ! Cei care nu au fost din diverse motive... mai este timp... Trupa urca incet-incet...

Deci enjoy.

 

Foto: Eddie N. + Oana

Sa ne traieti Eddie si mancatzash aparatul ala digital de 5 mega pixeli...

Hehee... :)

 

Thanx Morison, thanx Katala (iti promit ca vei avea o copie a filmarii), thanx Echipa de Shock din Galati, thanx, thanx, thanx... Ne-am simtit super. Ne pare rau ca nu am putut face decat 10 t-shirturi (pt cine nu stie, au fost inscriptionate cu alb fosforescent care noaptea "lumineaza Rising Shadow" dar tinute in prealabil la o sursa de "alimentare", adik un bec puternic).

 

P.S. Inca o data milione de pareri de rau... dar poze cu Cadavrul nu am.

 

o sa vin, chiar m-ati facut curios

bafta!

 

Cum ti s-a parut Freelancer... ?

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.