www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Powerball


hihi
 Share

Recommended Posts

www.powerball.ro. Oare o fi bun acest giroscop si pentru chitaristi ? Din cate am intelese de pe siteul lor, este bun pentru intreaga mana, ca iti antreneaza muschii si incheieturile, etc.

Este si un mod de a te distra. In viitorul apropiat imi voi procura si eu una :).

a, se gasesc la www.caro.ro.

Mai multe detalii pe site ..

Link to comment
Share on other sites

E o jucarie destul de interesanta. Iti creaza o rezistenta destul de buna in incheietura dupa aprox o luna de utilizare . Prin urmare nu iti mai oboseste mana asa de repede pe pasaje rapide cu plam muting.

Abuzul de powerball poate duce la dureri de incheietura destul de naspa.

Recomand sa mergeti la un prieten si sa testati jucaria inainte de a va duce sa o cumparati. E posibil ca unii sa aiba o dezamagire.

Alt sfat : turometrul digital est total inutil dupa o vreme. Te dai mare o data , de doua ori dar dupa nu mai are nici un haz. Nu merita 400k in plus.

 

 

@offtopic: Engl Powerball http://www.engl-amps.com/products/E645/index.htm

Link to comment
Share on other sites

heh si io, cand am auzit la cosu prima data de asta... s-a mai discutat despre powerball, dati un searci.

 

iti zic io ce-i bun pt chitaristi: chitara :)

Asa stiam si eu.. ca s-a mai discutat. Dar am dat un search si nimic. Eu am dat powerballul ca o alternativa la exercitiile de incalzire. Adica mai intai bagi un powerball, si dupaia te plimbi un pic pe grif si nu mai ai probleme :)

Engl Powerball ... e doar 1499$ sau E nu mai stiu exact :).

Link to comment
Share on other sites

eu m-am jucat cu astfel de jucarie si va spun ca este FOARTE util pentru a iti forma niste degete puternice. Turometrul este destul de util pentru ca poti sa iti monitorizezi progresele si impiedica abuzurile. Adica o iti planifici pe zi cate sedinte vrei si in fiecare sedinta sa ai un anumit numar de rotatii pe minut ca obiectiv. La inceput este destul de obositor, insa cu timpul devine foarte interesant. Eu va recomand asa ceva. :)

 

hihi: unde ai vazut mane powerball de 1500 de para??? Ca cel mai scump la noi e un milion... si nu vad ce altceva mai poti pune pe un powerball.

Edited by h00k
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.