www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegere Dificila


giure
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Vektor zice bine, o statie full-tube de 5 W (Champ, Valve Jr., Valbee, VK Royal 8 etc.) si una-doua pedale de drive la alegere ar trebui sa fie mai mult decat suficiente pentru ce sunet cauti tu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mie personal din cate am auzit, nu-mi prea place tonul bugera, dar e laudat de mai multa lume... cauta pe iutub, incearca-l la senia daca zice @cristeadnl ca au, le-am mentionat ca alternativa de amp pe lampi ieftin.

Pana la urma sper sa fi luat decizia corecta. Am eliminat ideea de bestia din dormitor si am ales Blackstar HT-5. Abia am postat comanda. Detaliez cand soseste.

Link to comment
Share on other sites

Combo.

O sa revin si cu review si restul cand o sosi. Deocamdata nici nu a plecat. Can hardly wait:D.

 

Felicitari pentru alegere vere, vezi k te-ai jucat pe pedala Blackstar HT Dual cand ai venit la mine la sala dar pun pariu k va suna si mai bine comboul tzinand cont k tu ai auzit preampul prin amp cu tranzistori (Fender FM 212) o sa ai o surpriza cand o sa auzi prin poweramp pe lampa :) Ashteptam recenzie.

Edited by lucian-ngh
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Felicitari pentru alegere vere, vezi k te-ai jucat pe pedala Blackstar HT Dual cand ai venit la mine la sala dar pun pariu k va suna si mai bine comboul tzinand cont k tu ai auzit preampul prin amp cu tranzistori (Fender FM 212) o sa ai o surpriza cand o sa auzi prin poweramp pe lampa :) Ashteptam recenzie.

A venit jucaria si momentan sunt in entuziasmul de inceput. Este stunnishing:)

O sa fac peste vreo saptamana un review.

Momentan cam atat:

prima impresie e excelenta la design (da impresia de amp exclusivist) iar la sunet in sfarsit simt vibratii in stomac cand fac orice power chord simplu. Toate notele suna foarte curat. Pur si simplu parca mi-a inviat chitara (un Grosman V de acum 2 ani). Un sunet foarte clar fara zgomote si foarte plin. Revin zilele urmatoare cu poze si filmulete cu sunet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.