www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lamuriri Hartke Gt100c


Guest cafeafarazahar
 Share

Recommended Posts

Guest cafeafarazahar

Salutare forumisti.

 

Am folosit Search dar n-am gasit vreo discutie care sa-mi raspunda la urmatoarea nelamurire.

 

Am gasit un amplificator pentru bass (spunea omul de la magazin), dar cand m-am uitat pe net peste tot scria "Guitar Combo amplifier".

E vorba de Hartke GT100C... nu sunt convins. Eu am nevoie de el pentru bass. Stiu ca-i probabil cam redundanta intrebarea, dar eu nu stiu.

 

Merge folosit Hartke GT100C pentru bass ?

 

multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salutare forumisti.

 

Am folosit Search dar n-am gasit vreo discutie care sa-mi raspunda la urmatoarea nelamurire.

 

Am gasit un amplificator pentru bass (spunea omul de la magazin), dar cand m-am uitat pe net peste tot scria "Guitar Combo amplifier".

E vorba de Hartke GT100C... nu sunt convins. Eu am nevoie de el pentru bass. Stiu ca-i probabil cam redundanta intrebarea, dar eu nu stiu.

 

Merge folosit Hartke GT100C pentru bass ?

 

multumesc anticipat.

 

Ai vazut bine pe net, acela este un amp pentru chitara, dar nu cred ca va fi foarte greu sa gasesti ampuri de bass Hartke, deoarece ei au doar o singura serie pt chitara, iar restul sunt de bass, asa ca ai de unde alege.

Link to comment
Share on other sites

Si daca tot cauti un amplificator de bass vezi ca mai sunt si alte firme pe langa Hartke, acum depinde ce bass ai si cam cum ai vrea sa suni. Mie personal Hartke mi se pare ca se intelege bine cu basii Ibanez, cu Warwick de exemplu nu mi-a placut si nici cu Fender.

Link to comment
Share on other sites

Guest cafeafarazahar

Da, se pare ca omul care voia sa-mi vanda Hartke-ul ala nu stia despre ce vorbeste. Deci nu l-am luat. am fost in alta parte si-am pus mana pe un Fender Rumble 100 :) fain sunetul. sunt multumit.

 

multumesc de lamuriri celor care au raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.