www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Va Rog...o Lamurire


Radu Burcea
 Share

Recommended Posts

Salutare!Am si eu ointrebare:

-vreau sa obtin un sunet de double-six si tot odata sunetul de electrica cu o singura pedala,pe o chitara electro-acustica... :)

 

Deci pana la urma vreau sa stiu daca se gaseste o pedala cu efecte de electrica si acustica la un loc,si daca da cam la ce pret :)

 

Va multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare!Am si eu ointrebare:

-vreau sa obtin un sunet de double-six si tot odata sunetul de electrica cu o singura pedala,pe o chitara electro-acustica... :)

 

Deci pana la urma vreau sa stiu daca se gaseste o pedala cu efecte de electrica si acustica la un loc,si daca da cam la ce pret :)

 

Va multumesc :)

 

Vrei o pedala de distorsie care sa bagi pe un double-six ? sau vrei pe aceasi pedala distors si chorus !?

Daca vrei sa pui distorsie pe un double-six , pune orice pedala de electrica, ai grija totusi ca o electro-acustica face intodeauna microfonie mai rapid decat o chitara electrica. pentru o gama mai larga de effecte poti incerca zoom A2 sau A1. Desi poti opta direct pentru un boss od/sd/ds.

Cauta rig-ul lui John Butler . El canta pe un double-six, si foloseste distorsie.

Daca vrei totusi pe o acustica normala sa dai effectul de chorus de la un double six, cumpara o pedala de chorus, sau un octave shifter programat cu cap. Insa nu o sa ai niciodata brilianta unei chitari double-six.

 

Si data viitoare pune si tu un titlu mai cu cap.

Edited by archDude
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Vrei o pedala de distorsie care sa bagi pe un double-six ? sau vrei pe aceasi pedala distors si chorus !?

Daca vrei sa pui distorsie pe un double-six , pune orice pedala de electrica, ai grija totusi ca o electro-acustica face intodeauna microfonie mai rapid decat o chitara electrica. pentru o gama mai larga de effecte poti incerca zoom A2 sau A1. Desi poti opta direct pentru un boss od/sd/ds.

Cauta rig-ul lui John Butler . El canta pe un double-six, si foloseste distorsie.

Daca vrei totusi pe o acustica normala sa dai effectul de chorus de la un double six, cumpara o pedala de chorus, sau un octave shifter programat cu cap. Insa nu o sa ai niciodata brilianta unei chitari double-six.

 

Si data viitoare pune si tu un titlu mai cu cap.

 

 

Multumesc pentru ajutor... :) Ideea e ca vreau cu o acustica arecare sa scot tonul de double-six si niscaiva distors...

Tot-odata multam si pt sfatul legat de titlu...nu aveam inspiratie :)

Link to comment
Share on other sites

vrei sa faci live treaba asta sau pe inregistrari? ca 'offline' poti face multe manevre cu efecte calumea.

 

daca vrei sunet de double six .. ia-ti double six, eventual unul electric. dar vezi ca iti trebuie un instrument construit bine pt ca altfel va fi de cosmar. daca o coarda este dezacordata s-a dus tot feelingul, apoi vezi ca se ating corzile pereche intre ele samd..

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor...

 

Era vorba de cantat pt concerte,dar avand in vedere tot ce am citit pana acum o sa mai astept si o sa imi iau o electro-acustica doublesix :) ,va mai trece ceva ca una buna e cam scumpa si va dati seama ca nci reghin nu vreau :)

 

Multam inca odata pt tot :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.