www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Real Pro's


carramba
 Share

Recommended Posts

am avut de-a face zilele trecute cu dl. Panaitescu de la DOMINANCE.

sper ca acest topic sa nu fie sters pe motiv de reclama mascata, ca nu-i mascata deloc.

daca vreti:

- sa intelegeti ce sa cereti de la un amplificator (fie el combo, half stack...etc)

- sa fiti tratati asa cum ar trebui sa fie trata orice client in Romania, indiferent de serviciile sau produsele pe care la achizitioneaza

- sa beneficiati de serviciile unor profesionisti adevarati, care chiar stiu cu ce se mananca amplificatoarele

- sa cumparati un amp nou

- sa va comandati unul custom

- sa modati propriul amp, care sa sune exact asa cum vreti

dati o fuga la baietii astia (e si colegul de forum overdrive pe acolo, si se pricepe :) ) rabdatori si pasionati.

am stat acolo vreo trei ore si asta pentru ca ma grabeam foarte tare.

si dintr-o discutie de o oar cu dl. Panaitescu am invatat lucruri pe care, altfel, mi-ar fi luat ani buni sa le descopar

preturile sunt ok (ex: schimbat lampi, curatat amp, reglat bias, adaptat, MODAT amp cu lampi NOS, reparat buton futat, manopera si consultanta - 490 RON)

aseara amp-ul meu a sunat excelent. le multumesc baietilor si pe aceasta cale si cred ca randurile astea sunt utile pentru ambele parti - chitaristii de pe forum care vor sunet competent au o referinta si un pret la care sa se gandeasca.

Dl. Panaitescu este cel putin la fel de pasionat de amplificatoare cum e dl. Stanescu de chitari. asta ca sa intelegem despre ce vorbim, cu diferenta ca s-a "antrenat" afara seniorul :)

carevasazica, omul nu numai ca repara (asigura service) amp-uri, dar iti ofera garantie si, daca te tine, iti face si un amp adevarat.

am probat amp-urile Class A pe care le produce acolo - mi-am rezervat unul (desi daca afla nevasta-mea...). 5, 10, 18 watti, suna de plangi cu muci.

am promis ca o sa scriu despre asta pe forum si o fac fara sa am cel mai mic avantaj material de pe urma acestui demers.

sper ca recomandarea mea sa va fie de folos. pe mine m-au ajutat enorm.

la o adica, veniti sa ascultati amp-ul cand voi mai avea vreo cantare (si nu, nu-i obligatoriu sa si stati la concert :) )

Link to comment
Share on other sites

"cu dl. Panaitescu am invatat lucruri pe care, altfel, mi-ar fi luat ani buni sa le descopar..."

 

-Va rog sa dati exemple de lucruri invatate, poate invatam ceva nou, noi cei mai in virsta.

noi nu.... :)

da si aia mai tineri tre sa invete...

Link to comment
Share on other sites

pai nu stiam ce-i aia modare si cum se face, pe mine nu m-a interesat niciodata partea tehnica (electronica) a problemei.

acu' realizez cat e de importanta.

am vazut (auzit, de fapt) diferenta dintre lampile care se gasesc acum in comert si lampile alea NOS.

noroc cu cate unu' ca Rares (thanx, man) care mai aduce cate un Fuchs, Budda (sau cum s-o scrie), ca asa stiu cam cum poate sa sune un amp misto.

sunt convins ca sunt unele care suna si mai bine, eu nu prea am avut ocazia sa le probez.

d-aia mi-am propus sa ajung in viata asta la Namm. macar o data.

tre' sa fac precizarea ca eu stiu doar cum as vrea sa raspunda amp-ul, cam cum vreau sa fie dinamica, textura sunetului, cum vreau sa se-nfoaie lampa (pot sa fac un desen, daca e cazul, naiv, evident), iar nu ce tre' sa aiba cutia asta inauntru.

mi se pare ok sa dechid ochii si altora ca mine, mai ales ca, uite, Rares ar sta cu mine sa povestim despre amp-uri, dar nu stiu daca s-ar apuca sa mi-l surubareasca, din motive de timp, mood etc., motive dealtfel perfect normale.

or, baietii cu asta se ocupa.

acest topic este rezultatul impactului pe care l-a avut asupra mea experienta de la Dominance. am fost un copil care a vazut, in sfarsit, ce are inauntru jucaria. :) )

si cum se schimba treaba.

 

in plus, uitati-va cine raspunde la topic - oameni care stiu despre ce vorbesc.

inseamna ca ailanti (celalanti) nu au gasit de cuviinta sa scrie ceva. din motivele care pot determina asta. nu?

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.