www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Pasionatii De Folclor National


le_albusier
 Share

Recommended Posts

Mai demult am descoperit Icelandic folk music, un album format din balade islandeze traditionale. Si asa mi-a placut de mult sa il ascult si am simtit cum corespunde imaginilor mele mintale pe care eu mi le-am facut din mica mea cultura despre Islanda, ca vreau sa descopar si transpunerea in muzica a altor popoare. Si nici o muzica nu cred ca este mai perfecta si mai meticulos slefuita decat cea populara, pentru ca aceasta muzica a trecut de-a lungul istoriei poporului respectiv prin mintile multor interpreti si unii au si binevoit sa-i schimbe o nota sau un cuvant, adaugandu-i asa un farmec personal si perfectionand-o.

 

Cum aceasta colectie de cantece islandeze nu se supune nici unei legi de copyright imi permit sa o pun pe forum: XXXXXXXXXXXX si ii invit pe toti care gusta tipul asta de cultura sa contribuie similar la thread.

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Se poate face o exceptie? Albumul asta nu apartine nici unui artist, nu e afiliat nici unei organizatii de vanat piraterie muzicala si nici nu poate fi cumparat de pe undeva de pe internet. A aparut in 1994 daca ne luam dupa pagina de pe amazon.com a produsului. Amazon nu il au in stoc si nici macar coperta nu apare pe site. Termenul de "warez" e cam dur. Nu lasati muzica asta sa moara...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.