www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kirk And James New Signature Esp


vfurdean
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Marketing, marketing... "Painstaking effort has gone into recreating every nuance of James' original guitar" - daca nu ma inseala memoria, LP-ul cu crucea de fier era un Gibson LP Custom, asta are maple top, unde e amintirea? :)

Link to comment
Share on other sites

Marketing, marketing... "Painstaking effort has gone into recreating every nuance of James' original guitar" - daca nu ma inseala memoria, LP-ul cu crucea de fier era un Gibson LP Custom, asta are maple top, unde e amintirea? :)

 

true true...asa stiam si io ca LP-ul ala era de la Gibson...chiar m-a mirat cand am vazut chitara asta de la ESP....am cautat repede pe net poze sau pe youtube s-o vad pe aia a lui hetfield...si chiar ii Gibson..

iar signature-u asta, ce-i drept arata bestial dar nu stiu cum suna..si oricum nu e ideea celor de la ESP...e doar advertising..:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Stiu cum suna, m-am jucat mai demult cu un Eclipse II; suna foarte bine, insa, dupa parerea mea, e destul de departe de tonul clasic de Les Paul.

 

In cazul de fata, nu m-am legat de calitatea sunetului/lucrarii, ci de modul mincinos in care este promovata, cum ca s-a urmarit reproducerea cat mai fidela a originalului.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ia-ti chitara si semneaz-o si gata,ai o chitara cu semnatura ta :) si am aflat ca aceste chitari sunt "custom shop" la fel ca toate modelele ESP signature,cred ca pentru pretul asta ar trebui sa fie fix la fel ca sunet ca si chitarile celor de la Metallica.Si totusi cred ca era mai fain daca Gibson facea un model Jeff Iron Cross.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.