www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Vocal,,trupa Fictum"galati


Fictum
 Share

Recommended Posts

In mare parte scrie in titlu de ce am postat aici.

Nu ne-am hotarat cum sa fie vocea...asa ca daca te simti bazat si vrei sa faci ceva,ai ureche muzicala(nu vocea e totul) astept P.M.

 

Ca sa elimin din start anumite ganduri:

-are tot ce ii trebuie unui vocal(efecte de voce,amp,microfin...etc)

-trebue sa isi permita sa plateasca 35-40lei/luna pentru chirie si curent

-si sa fie om,in adevaratul sens al cuvantului.(asta include si seriozitatea)

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu vreau sa bagam voce feminina...am gasit deja 3 fete care canta de mori...

Totusi...baieti cu voce nu exista in Galati? :)

 

 

Noi avem tot...scule,efecte,microfoane,mixer etc...trebuie sa vina cu mainile in buzunar...si cu vocea dupa el :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

he he, eu o singura voce am gasit in Resita si ca sa-ti spun adevarul tipu nu locuieste aici :) e din Tg Mures. E foarte greu sa gasesti un vocalist care sa aiba totusi o amprenta vocala, sa fie si serios, fara vicii si dedicat macar 20 % artei.

Iti urez succes si eu zic totusi sa incerci sa cauti si in Bucuresti, sunt mai multe sanse :)

Mult noroc si sa auzim numai de bine!

Nu vreau sa bagam voce feminina...am gasit deja 3 fete care canta de mori...

Totusi...baieti cu voce nu exista in Galati? :)

 

 

Noi avem tot...scule,efecte,microfoane,mixer etc...trebuie sa vina cu mainile in buzunar...si cu vocea dupa el :D

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru incurajare :)

Nu caut in Buc. pentru ca repetam foarte des (de 3 ori /saptamana uneori de 4 ori-restul pana la 7 zile din saptamana repet cu Hathor :) ) si ....restul se intelege.

Ideea e ca nici nu vreau sa aduc pe cineva in trupa doar de dragul de a avea vocal. Am trecut de faza copilariei cu "4 prieteni hai sa facem trupa nu conteaza ca nu ai voce,ne descurcam noi" :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cautam voce screaming...baiat/fata, daca te tine...nu conteaza sex-ul sau varsta.

 

Cateva exemple de voci:

-Feminine:

...etc

-Masculine:

http://www.youtube.com/watch?v=jZBedRpujMc...feature=related

 

Treaba e cat se poate de serioasa...deja avem 6 piese,nu putem intra in studiu pentru ca nu avem vocal/vocalista.

E valabil si pentru celelalte orase,daca persoana interesata e dispusa sa faca un drum pana in Galati macar in week-end.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.