www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Ajutor...


Guest Sp1d3r
 Share

Recommended Posts

Guest Sp1d3r

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o proplema, care vreti care puteti.Am un amplificator Line 6 Spider II 75W cu difuzor Celestion in el doar ca am o mare problema.Difuzorul este foarte rigid, nu se misca deloc membrana, stie cineva cum se poate repara, daca se poate.Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Problema este ca nu se misca deloc, doar daca il apesi foarte tare, nu stiu care e problema, dar singur nu se misca si e celestion, is suparat tare :|

Link to comment
Share on other sites

da sunet scoate ?????

scoate un bazait foarte ciudat :|si, incerca sa scoate sunetele respective dar le scoate pe un gen distortion dar nu are nicio treaba cu realitatea :|

Link to comment
Share on other sites

este amplificator original line 6, asa l-am primit, e difuzor celestion, crezi ca ma apuc eu acuma de facut combouri ?

Edited by Sp1d3r
Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa cotizez la MC Music daca nu se rezolva altfel, garantie nu am, e amp mai vechi, Spider II acum se fac doar III.Infine...

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca cei de la Senia aduceau intr-un timp Eminence de chitara. Poti sa incerci un Governor, ar trebuui sa sune mai bine decat difuzorul original al comboului si cred ca ar fi si mai ieftin decat un Celestion original. Din cate stiu eu cei de la McMUsic aveau pe stoc doar T75 care mie personal nu imi place deloc ca si difuzor. De la Celestion cred ca un Clssic LEad ar fi iarasi o alegere buna.

Edited by Blackthorn
Link to comment
Share on other sites

scoate un bazait foarte ciudat :|si, incerca sa scoate sunetele respective dar le scoate pe un gen distortion dar nu are nicio treaba cu realitatea :|

 

Cel mai probabil este ars. Am patit-o si eu cu un celestion greenback dintr-un 4X12.

Cauta pe cineva care se ocupa de rearat difuzoare. O sa scapi mult mai ieftin (eu am platit 50 lei), si daca omul se pricepe, nici n-o sa-ti dai seama de diferenta intre asta reparat si unul nou.

Daca stai aproape de Oradea iti dau eu un numar de telefon.

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Sunt de undeva langa Suceava si nu prea am de unde sa iau.Singurul lucru posibil ar fi o comanda prin internet dar nu prea ma incredere.Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca vreau sa ma folosesc de el:|avand in vedere ca sunt incepator.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.