www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Blue Touch Jam


Vulgar_display_of_Alex
 Share

Recommended Posts

Okay, intai sa explic care-i treaba :

-melodia "blue touch" este compusa de JoN: el a inregistrat astfel : o chitara de background, peste care a tras lead-ul ; a lasat apoi la dispozitia noastra si Backingul, dar si melodia completa cu tot cu lead-ul sau .

-eu am inregistrat-o din nou, cu toata instrumentatia, urmarind linia melodica a lui (e un fel de colaborare online :D )

 

Acum in loc sa postez BT-ul meu, cat si celelalte doua melodii(BT-ul sau si cealalta cu tot cu lead), voi posta un link (care, culmea... e chiar de pe acest site :P )de unde voi veti descarca ce vreti .

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=29412

(in caz ca nu merge link-ul,{desi nu vad cum ar putea sa nu mearga}, topicul este inceput de JoN, si se numeste : "M-a lovit inspiratia ... nu prea tare, din pacate :D" ... sau ceva de genul ... ;)

 

REGULI :

Jam-ul se va realiza astfel :

- peste BT-ul urmator (al treilea din playlist) : Blue.touch.BT.by.v.d.o.A.-orig.song-JoN.mp3

- fiecare persoana va inregistra ( recomand eu ) peste tot BT-ul, fiindca in final, piesa a ajuns mai scurta decat a facut-o JoN initial, sorry :)

- daca incalcati regulile ...cel putin anuntati inainte, ca sa stim care sunt noile reguli :)

 

glumeam cu Regulile, sunt doar nishte recomandari sa nu ne incurcam in lucru ... ;)

 

Haideti la Jam, lume !

:)

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mie sau tobele nu au nici o legatura cu se aude in fundal? :)

sincer, pai, nu te supara, da' habar n-am ce incerci sa-mi spui,scz ... :)

poate-mi explici mai exact ce ti se pare ciudat( mai tarziu, cand o sa-ti faci timp) ...

eu cred ca tobele merg pe linia melodica ... adica, nu mi se par asa "in porumb", daca la asta te referi ...

 

 

 

... ? ( oricine poate sa comenteze BT-ul daca vrea, chiar va rog ... dar fiti mai expliciti, pls)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.