www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Facem Bre Un Jam?


bolly
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nu sunt eu prea istet din fire, si luati in seama ca nu de mult am net ...

Cum functioneaza JAM-ul ?

ce trb sa descarc, si ce trebuie sa fac ?

:)

-dupa 1 min-

 

scz, cred ca m-am prins ... (descarc fisierul "jam" si fac si io o chitara ...

Cred ca ma bag si io , cand o sa am timp, da mai degraba as baga un Backing Track mai tarziu, si sa faceti voi solo-urile !

Mai vb !

 

 

(PS: cum era aia cu "Cum se tine pana ? " , mai stiti, poate intereseaza pe cineva) :)

Edited by Vulgar_display_of_Alex
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Poi ai un back track si improvizezi pe el. La jam participa mai multi chitaristi si fac o amestecatura de sunete care NU polueaza fonic ... ca un Gem de fructe :)

 

asi fi participat si eu daca aveam toate corzile sau macar daca cele ramase nu erau de 2 ani :)

Link to comment
Share on other sites

Aaa... guys, I think I really done it, this time...

Deci, sa va explic: eu am crezut ca cine vrea, descarca BT-ul lui bolly si pe urma face cealalta chitara pana la sfarsit... si daca mai vrea si altcineva, descarca iar BT-ul, si face si el pana la capat ...

Si astfel, a iesit asta :jam_bolly_v_d_o_alex.mp3

care, ATENTIE : Daca vrea cineva sa se bage la jam, sa nu o descarce pe aceasta !

Doar ca am stat ceva pe ea, si ma gandeam s-o ascultati si pe aceasta ...

Link to comment
Share on other sites

Dupa aceea, m-am gandit sa ascult si varianta jam_bolly_ilun,si

SURPRIZA !

Trebuia sa improvizez, iar apoi sa las loc pt. altcineva ...

Asa ca am intrat in CoolEdit, am selectat partea care cred ca mi-a iesit cel mai bine, si am copiat-o peste ce a trebuit, in mod normal ...

Acum, problema e ca partea care mi-a iesit cel mai bine, nu a fost imediat dupa ilun, ci e dupa el un loc, apoi sunt eu,in final.

Asa ca urmatorul la jam, te rog nu te supara pe mine, pur si simplu nu mi-am dat seama ! Promit sa fiu atent de-acum in colo ! :)

Deci, prima mea inregistrare (corecta :) ) din noul an,chiar din noaptea de revelion : :D

jam_bolly_ilun_._v_d_o_alex.mp3

 

Hai la Jam, lume !

 

(baieti... cine-ar fi crezut ca o sa dureze 2 ani ca sa terminam Jam-u' asta ... :) ; sper sa nu dureze MAI mult :P )

Link to comment
Share on other sites

UP !

Come on... nobody ?

Deja devine ridicol ... vroiam ca sa termine cineva jam-ul acesta ca mai apoi sa postez si io unul ... desi daca in ritmu' asta merge :) ...

pai nu-mi place sa critic lumea, dar de ce nu se baga nimeni ?

Pls, vreau ca sa pun si eu un BT care l-am lucrat cu un baiat, da' nu il pun pana nu se inchide acesta, caci pe urma se va ajunge la un topic cu vreo 15 Jam-uri, niciunul terminat ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.