www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Ajut


Mosh Craciun
 Share

Recommended Posts

poate greasesc dar mi se pare ca e un octaver sau ceva de genu(se aude nota reala + un semiton mai sus)

 

uitandu-ma a doua oara, e posibil sa faca acea ocatava chiar din degete.(in cazul asta inseamna ca nu inteleg eu ce anume cautzi)

 

sper sa te lamuresti

 

face din deget... nu era vb de octaver... era vb de delayu ala..nush..predelay... cum ii setat.. ca pe boxa dreapta parca se aude cu o mica intarziere.. nush cum sa explic :)

 

Folosind aceleasi scule. :)

 

ma gandeam ca, canta altcineva in culise. ms oricum. am aflat cum sa fac tonu :)

Link to comment
Share on other sites

delay-urile stereo functioneaza asha:)sunetul dry se aude pe o parte(asta inseamna sa ai doua stati spre ex) iar sunetul procesat se aude pe cealalta parte.Automat sunetul procesat va avea o intarziere(in functie de cat o reglezi tu) fata de [artea cu sunetul dry:)eu folosesc un marshall ecohead si cam asta face(nu am doua statii dar am putut proba)

Link to comment
Share on other sites

delay-urile stereo functioneaza asha:)sunetul dry se aude pe o parte(asta inseamna sa ai doua stati spre ex) iar sunetul procesat se aude pe cealalta parte.Automat sunetul procesat va avea o intarziere(in functie de cat o reglezi tu) fata de [artea cu sunetul dry:)eu folosesc un marshall ecohead si cam asta face(nu am doua statii dar am putut proba)

 

da..ai cam mare dreptate..am pus dry-u pe partea stanga si wet-u ii pe partea dreapta ca un delay de vreo 70ms cu feedback 2%/. pe langa toate astea am mai adaugat un quad-delay reglat la 400ms si 20% feedback si 29% wet .mai e putin de lucru :) oricum ms

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.