www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

My New Guitar


Recommended Posts

Incearca Epiphone...http://www.thomann.de/gb/search_dir.html?xsid=9b675bafa3026922cd8386a11d7c6cfa&sw=epihpone+explorer

Ai aici o pagina intreaga, si Studio si Korina, galbena, neagra...cred ca gasesti ceva mai mult decat OK

Bafta la cautare;)

Link to comment
Share on other sites

cant de un an jumate la chitara si m am hatarat sa mi iau una mai buna. neaparat vreau sa fie de forma explorer :) (m-am indragostit de ele :) ) si cam pana la 350 euro. ce marca sa imi iau?

 

Epifone 58 Korina explorer, sau daca nu incearca ceva mai trash epifone goth 58 explorer

 

Hamer explorer sint tot asa de faine si sint bune daca nu e copia lui Hamer = Slamer

Link to comment
Share on other sites

Bine zice Pulbur, mai este una pe forum, dar la 450: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=26977 (de asta am si eu si e beton).

Si a lui Pulbur si a lui Belew au set-beck, cu asta ai sustain mai bun si acces mai usor la fret-urile dinspre doze.

 

Legat de Kelly, sa ai grija sa stii daca vrei cu Floyd Rose sau fara (de exemplu daca vrei sa schimbi intre acordaj in E si Dropped D intre piese, nu poti face asta cu Floyd - o sa iti ia 5-10 minute adica, va trebui sa desfaci suruburile si sa acordezi toate corzile).

 

A, si daca ti-ai luat chitara, sa incerci sa o lasi un pic mai jos decat un strat de exemplu, ca altfel o sa dai cu cotul in aripa din dreapta sus, si sa exersezi in picioare (sa te obisnuiesti cu pozitia joasa).

Link to comment
Share on other sites

Bine zice Pulbur, mai este una pe forum, dar la 450: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=26977 (de asta am si eu si e beton).

Si a lui Pulbur si a lui Belew au set-beck, cu asta ai sustain mai bun si acces mai usor la fret-urile dinspre doze.

 

Legat de Kelly, sa ai grija sa stii daca vrei cu Floyd Rose sau fara (de exemplu daca vrei sa schimbi intre acordaj in E si Dropped D intre piese, nu poti face asta cu Floyd - o sa iti ia 5-10 minute adica, va trebui sa desfaci suruburile si sa acordezi toate corzile).

 

A, si daca ti-ai luat chitara, sa incerci sa o lasi un pic mai jos decat un strat de exemplu, ca altfel o sa dai cu cotul in aripa din dreapta sus, si sa exersezi in picioare (sa te obisnuiesti cu pozitia joasa).

iar cind ridici griful ......vezi sa nu il iei in figura e mai sus ca la o chitara normala , deci cursae mai mica daca esti obisnuit cu un strato ......ai grija la cap o sa doara :)

Link to comment
Share on other sites

ms mult baieti... inca nu am banii dar cred ca raman la epiphone goth explorer... am un prieten care aduce orce din germania si imi aduce gratis :))

 

Stai ca n-am inteles...aduce orce ??? Balene din acelea ucigase? (ma rog...orci...)

 

Sau orIce? Daca tot nu te costa nimic sa-ti ia un custom shop de la Jackson sau ESP!!!

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.