www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator De Bass


Guest bullygil

Recommended Posts

Guest bullygil

Salut!Eu din nou :) .Dupa cateva luni de strans bani, am reusit, si planuiesc sa imi iau o chitara electrica.Nu prea scumpa.E acel Bullet de la Squier(400 ron).Eh...ideea e ca nu am bani si de amplificator.Deci am hotarat sa conectez chitara la pc.Problema e ca nu am placa 5.1 ca sa pot sa folosesc si sistemu, si chitara.Dar nu asta e problema.Chestia e ca, un prieten care avea chitara bass, a ramas cu 2 amplificatoare.Si a zis ca imi da mie un amplificator.Intrebarea e:Va functiona chitara pe amplificatorul de bass?

Link to comment
Share on other sites

However, guitarist Josh Homme soon gained a reputation for his downtuned, psychedelic style of guitar playing, and his convention of playing electric guitars through bass guitar amplifiers to create a bass-heavy sound .

 

Baiatu asta asa s-ar zice ca face .

http://en.wikipedia.org/wiki/Kyuss

 

O sa fii stoner . :)

Cool dude .

Link to comment
Share on other sites

NU ! Chitara pe amp de bass nu merge ! Decat daca ascunzi ampu sub pat si canti din frigider sau de pe balcon ... :)

 

:)

 

Schimba-i difu' si nu mai e amp de bass ...

 

[translation : merge fara nici o problema din nici un punct de vedere, poate doar al gustului ]

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

pune problema altfel :

 

Unul din cele mai faimoase ampuri de chitara ? Fender BASSman 1952

 

SINGURELE diferente intre un amp "de chitara" si un amp "de bass" sunt filtrele de ton si difuzorul. E un AMPLIFICATOR AUDIO ... imagine that ... daca pui o chitara in el, ii cresc picioare si te ia la suturi ...

Link to comment
Share on other sites

Teoretic e posibil , of course depinde de amp.....

Ar trebui sa ai un sound mai de chitara baritone cumva.....Iti da un sound mai crunchy la corzile groase , alea subtiri le cam scoate din ecuatie....

Am citit ca Si " Sunn O))) " au idei din astea......Google it up ....gesesti discutii in care more dudes do this.....

The other way around sigur nu e bine bass in amp de chitara.

Incearca ....why not ....poate iti place cum suna :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.