www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mixer Cu Efecte?


snake
 Share

Recommended Posts

aproape toate au efecte ptr voce,cauta cele cu fx.de ex:Behringer 1222 fx,Alesis 06 fx etc.numarul se refera la nr intrari, fx ca are efecte.poti sa bagi in orice amp,daca bagi in guitaramp,o sa fie mono,daca ai doua identice,stereo.eu am folosit mult timp un guitar amp pentru control in iesirea ptr monitor ,

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva daca existe vreun mixer care sa aiba si efecte pentru voce?

 

Pe mine ma intereseaza sa bag chitara si microfonul in mixer si apoi as vrea sa bag mixerul in amplificatorul de chitara pentru ca nu am boxe. Credeti ca e o idee buna?

 

Numai bine.

 

asa cum au scris colegi cele mai multa multimix-uri au si efecte , unele destul de calitative ptr cantat live , sau inregistrari demo .

 

Poti sa folosesti cu ce statie vrei tu de pe Line Out al mixerului , cum spune un coleg doar un canal L sau R deci " mono" unele efecte ambientale care sunt "stereo" suna prost in mono .In caz de statie de chitara ar trebuie sa ai o intrare de [ -10dB ] cu sensibilitate mai mica ca sa nu distorsioneze , reglezi volumul adecvat sa nu ai zgomot si sa nu fie semnalul prea mare .

In cazul unei statii de chitara sunetul va fi limitat la largiea de banda ptr chitara , dar daca nu ai altceva este OK ,

Dupa mixer nu difuzor urmeaza ci ampliful de putere la care se cupleaza difuzoarele .

Sunt si etaje finale cu mixer incorporat care sunt numite in popor "mixer" .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.