www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Filozofia Unui Ateu


Shadow

Recommended Posts

gaina il face pe ou, iar oul se transforma in gaina

hai cu zaharelu' :)

 

NU-i adevarat. :) Mai intai a fost ceva asemanator cu gaina, ajuns pe o treapta evolutiva apropiata, si acel ceva a facut oua din care a iesit altceva mai aproape de asemanarea gainii cum o stim noi, si tot asa pana cand a aparut stramosul gainii de astazi si apoi gaina actuala s-a dezvoltat din el, a facut oua si s-a inmultit si acu' lua gripa...

Pe bune, mai oameni, cum outeti fi asa reductionisti? Voi vedeti doar in alb si negru? Pentru unii dintre voi pare ca nu s-a inventat spectrul total al undelor electromagnetice... Sau poate nu vreti sa dati un update :)

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca piesa nu are nimic inainte.. nu are nici o dedicatie, dar incerc sa inteleg ce a vrut sa imi transmita cel care mi-a trimis-o. :) Importanta este piesa, dar fara expeditor nu ar fi ajuns la mine. Acum o sa stau sa ma gandesc cine este expeditorul? cum arata? daca exista? Nu cred ca asta era scopul piesei, ci altul :)

Link to comment
Share on other sites

:) Eu prea vad rostul comparatiei.. daca este vreuna..

 

cridegnosis.. eu vad lucrurile altfel.. gaina este creatia oului.. Initial era un ou.. in neant. era oul perfect. El a fost vointa.. ceva asemanator cu Scrisoarea I a lui Eminescu.

geiger, iti place sa te dai pe gheata.. du-te si termina 3 nivele si ne vedem atunci!

eventual cumpara-ti un joystick cand treci pe langa urmatoarea librarie..

 

ma bate gandul sa inchid threadul asta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.