www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Filozofia Unui Ateu


Shadow
 Share

Recommended Posts

gaina il face pe ou, iar oul se transforma in gaina

hai cu zaharelu' :)

 

NU-i adevarat. :) Mai intai a fost ceva asemanator cu gaina, ajuns pe o treapta evolutiva apropiata, si acel ceva a facut oua din care a iesit altceva mai aproape de asemanarea gainii cum o stim noi, si tot asa pana cand a aparut stramosul gainii de astazi si apoi gaina actuala s-a dezvoltat din el, a facut oua si s-a inmultit si acu' lua gripa...

Pe bune, mai oameni, cum outeti fi asa reductionisti? Voi vedeti doar in alb si negru? Pentru unii dintre voi pare ca nu s-a inventat spectrul total al undelor electromagnetice... Sau poate nu vreti sa dati un update :)

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca piesa nu are nimic inainte.. nu are nici o dedicatie, dar incerc sa inteleg ce a vrut sa imi transmita cel care mi-a trimis-o. :) Importanta este piesa, dar fara expeditor nu ar fi ajuns la mine. Acum o sa stau sa ma gandesc cine este expeditorul? cum arata? daca exista? Nu cred ca asta era scopul piesei, ci altul :)

Link to comment
Share on other sites

:) Eu prea vad rostul comparatiei.. daca este vreuna..

 

cridegnosis.. eu vad lucrurile altfel.. gaina este creatia oului.. Initial era un ou.. in neant. era oul perfect. El a fost vointa.. ceva asemanator cu Scrisoarea I a lui Eminescu.

geiger, iti place sa te dai pe gheata.. du-te si termina 3 nivele si ne vedem atunci!

eventual cumpara-ti un joystick cand treci pe langa urmatoarea librarie..

 

ma bate gandul sa inchid threadul asta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.