www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bestfest 2009


Guest
 Share

Recommended Posts

Festivalul B'ESTFEST, ajuns la cea de-a treia editie, se va desfasura in cadrul complexului Romexpo din Bucuresti, pe parcursul a patru zile: 2, 3, 4 si 5 iulie 2009. Ultima zi a festivalului, B'ESTFEST AFTERSHOCK, va fi dedicata fanilor muzicii rock si va avea drept cap de afis legendara trupa heavy-metal MANOWAR!

 

Abonamentele de trei zile valabile pentru 2, 3 si 4 iulie vor fi puse in vanzare incepand de luni, 3 noiembrie, putand fi achizitionate la pretul de 270 lei de pe siteul www.myticket.ro si in reteaua magazinelor Diverta. Biletele pentru B'ESTFEST AFTERSHOCK vor fi disponibile in doua categorii de pret, in functie de pozitia fata de scena: 100 de lei si 150 de lei (Zona A, din fata scenei), in Zona A accesul copiilor sub 12 ani fiind strict interzis.

 

 

http://www.bestfest.ro/editia2009/romana/b...aj/1/index.html

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

A Romanian hero has risen! MANOWAR has finally found a promoter with the balls to bring us to the country of Romania! On July 5th, 2009 MANOWAR will headline the B'estfest Aftershock set to take place at the Romexpo in Bucharest along with special guests HolyHell. Tickets are for sale online at http://www.myticket.ro/. For more information and directions please visit http://www.bestfest.ro/

 

We call all Romanian warriors to battle! The Kings Of Metal will crack the earth in Bucharest!

 

More tour dates for 2009 will be announced shortly, including the third edition of the Magic Circle Festival. Stay tuned!

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

A Romanian hero has risen! MANOWAR has finally found a promoter with the balls to bring us to the country of Romania! On July 5th, 2009 MANOWAR will headline the B'estfest Aftershock set to take place at the Romexpo in Bucharest along with special guests HolyHell. Tickets are for sale online at http://www.myticket.ro/. For more information and directions please visit http://www.bestfest.ro/

 

We call all Romanian warriors to battle! The Kings Of Metal will crack the earth in Bucharest!

 

More tour dates for 2009 will be announced shortly, including the third edition of the Magic Circle Festival. Stay tuned!

 

:) :)

Am plecat dupa sampanie!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

B'ESTFEST creste cu inca o zi: ''Ziua Zero'', 1 iulie, va oferi publicului o scurta avanpremiera a festivalului, precum si sansa de a vedea pentru prima data in Romania una dintre cele mai in voga trupe ale momentului: THE KILLERS! ''Ziua Zero'' va continua cu trei zile de B'ESTFEST, pe 2, 3, 4 iulie, si B'ESTFEST AFTERSHOCK, pe 5 iulie.

 

Incepand de joi, 22 ianuarie, pe www.myticket.ro vor fi puse in vanzare si biletele de o zi de festival, atat pentru ''Ziua Zero'', cat si pentru cele trei zile de B'ESTFEST, urmand ca de marti, 27 ianuarie, acestea sa fie disponibile si in magazinele Diverta. Biletele de o zi sunt valabile doar pentru ziua de festival pentru care sunt achizitionate (''Ziua Zero'', zilele 2, 3 sau 4 iulie) si vor fi disponibile la urmatoarele preturi: 110 lei, pana la data de 1 aprilie; 130 lei in perioada 2 aprilie - 30 iunie; 150 lei pe durata festivalului si la intrare.

 

Abonamentele de trei zile, valabile pentru 2, 3 si 4 iulie, sunt disponibile doar in pre-sale si costa 270 lei, iar biletele pentru B'ESTFEST AFTERSHOCK sunt disponibile in doua categorii de pret, in functie de pozitia fata de scena: 100 lei si 150 lei (Zona A, din fata scenei). Abonamentele B'ESTFEST si biletele pentru AFTERSHOCK pot fi achizitionate din reteaua magazinelor Diverta si on-line, de pe siteul www.myticket.ro.

Link to comment
Share on other sites

Franz Ferdinand canta anul acesta la B’ESTFEST!

 

Trupa britanica FRANZ FERDINAND este cea mai recenta confirmare pe afisul B’ESTFEST! Festivalul se va desfasura in perioada 1 - 5 iulie, in aer liber, in cadrul complexului Romexpo din Bucuresti. Alaturi de Franz Ferdinand (3 iulie), si-au anuntat deja participarea la festival The Killers, headliner in „Ziua Zero” pe 1 iulie, Manowar, cap de afis la AFTERSHOCK (5 iulie), plus Motorhead (2 iulie) si Iggy and The Stooges (3 iulie).

Link to comment
Share on other sites

Ca urmare a tristei vesti legate de pierderea lui Ron Asheton, Iggy Pop si ceilalti membri The Stooges au anuntat cu regret decizia de a anula concertele programate in cadrul turneului din acest an. In vara lui 2009, Iggy & The Stooges urmau sa sustina un concert la Bucuresti, in cadrul celei de-a treia editii B'ESTFEST.

 

Chitaristul Ron Asheton a incetat din viata la inceputul acestui an, corpul neinsufletit fiind descoperit pe 6 ianuarie de catre politie, in apartamentul sau din Ann Arbor. Ron Asheton a fost membru fondator al trupei The Stooges, alaturi de Iggy Pop, Dave Alexander si de fratele sau Scott Asheton.

 

''Hotararea trupei este una fireasca dupa aceasta nefericita intamplare si suntem siguri ca fanii din Romania vor intelege decizia lor. Gandurile si regretele noastre, alaturi de cele ale fanilor, se indreapta spre familia si prietenii artistului in aceste momente de suferinta'' a declarat Laura Coroianu, Director Executiv Emagic, organizatorul B'ESTFEST.

 

''Detalii despre noile confirmari pe afisul festivalului urmeaza a fi facute publice pe parcursul urmatoarelor saptamani'', a adaugat Laura Coroianu.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

MOBY vine la Bucuresti si promite publicului roman un show electrizant pe 2 iulie, la B'ESTFEST! Artistul american este cel mai nou nume confirmat in programul festivalului, alaturi de The Killers in ''Ziua Zero'', Manowar la Aftershock, Motorhead pe 2 iulie si Franz Ferdinand pe 3 iulie. B'ESTFEST, ajuns deja la a treia editie, se va desfasura anul acesta in perioada 1-5 iulie, in cadrul complexului Romexpo din Bucuresti.

 

Biletele valabile pentru o zi de festival, valabile doar pentru ziua de festival pentru care sunt cumparate (''Ziua Zero'', zilele 2, 3 sau 4 iulie) sunt disponibile pe www.myticket.ro si in magazinele Diverta. Pretul unui bilet este de 110 lei, pana la data de 1 aprilie; 130 lei in perioada 2 aprilie - 30 iunie; 150 lei pe durata festivalului si la intrare. Abonamentele de trei zile, valabile pentru 2, 3 si 4 iulie, sunt disponibile doar in pre-sale si costa 270 lei, iar biletele pentru B'ESTFEST AFTERSHOCK sunt disponibile in doua categorii de pret, in functie de pozitia fata de scena: 100 lei si 150 lei (Zona A, din fata scenei).

Link to comment
Share on other sites

A Romanian hero has risen! MANOWAR has finally found a promoter with the balls to bring us to the country of Romania!

 

Auzi ce dume au si "Manure" astia in cap!!! :D

Mai bine il vad pe Moby de 10 ori la rand decat pe pseudo-ghitaro-bassistu ala de Giouii De-FAG-io & company cum da din cur ca pe muzica pupulara. :) cichalacacichicea frhatheeee!!!

Astia sunt niste poseri, sau mai bine spus ROCKALARI, sau si mai bine sups: in metal ei sunt echivalentul manelarilor. :)

Si stiu ca toata lumea poate sa fie mai mult sau mai putin de acord cu mine.

Sorry daca am starnit sentimente nasoale, dar si eu m-am simtit la randul meu nasol cand tot forumul facea misto si isi batea joc de deatheri si grinderi ca aia nu ii muzica si ca aia sunt looseri bla bla bla. Si fac pariu ca atunci nimeni nu a luat warn sau nu i s-a atras atentia in vreun fel.

P.S. restul trupelor sunt chiar misto si trebuie vazute :)

Edited by denis_symbiotic
Link to comment
Share on other sites

A Romanian hero has risen! MANOWAR has finally found a promoter with the balls to bring us to the country of Romania!

 

Auzi ce dume au si "Manure" astia in cap!!! :D

Mai bine il vad pe Moby de 10 ori la rand decat pe pseudo-ghitaro-bassistu ala de Giouii De-FAG-io & company cum da din cur ca pe muzica pupulara. :) cichalacacichicea frhatheeee!!!

Astia sunt niste poseri, sau mai bine spus ROCKALARI, sau si mai bine sups: in metal ei sunt echivalentul manelarilor. :)

Si stiu ca toata lumea poate sa fie mai mult sau mai putin de acord cu mine.

Sorry daca am starnit sentimente nasoale, dar si eu m-am simtit la randul meu nasol cand tot forumul facea misto si isi batea joc de deatheri si grinderi ca aia nu ii muzica si ca aia sunt looseri bla bla bla. Si fac pariu ca atunci nimeni nu a luat warn sau nu i s-a atras atentia in vreun fel.

P.S. restul trupelor sunt chiar misto si trebuie vazute :P

;) Clar! :)

Death and grind rullllzzz! :D

Link to comment
Share on other sites

uau ce motiv inteligent de a comenta, poate am vrut sa scriu supt( ca "Manure" asta fac)

Am spus eu cumva ca death si grind rules? (normal ca multi se uita si putini vad)

De fapt nici nu are rost discutia asta, hai sa vb despre bestfest si trupele care canta aici ca despre asta e topicul.

Cum zicea Frank Zappa: "Talking about music is like dancing about architecture"

Link to comment
Share on other sites

uau ce motiv inteligent de a comenta, poate am vrut sa scriu supt( ca "Manure" asta fac)

Am spus eu cumva ca death si grind rules? (normal ca multi se uita si putini vad)

De fapt nici nu are rost discutia asta, hai sa vb despre bestfest si trupele care canta aici ca despre asta e topicul.

Cum zicea Frank Zappa: "Talking about music is like dancing about architecture"

A fost o replicã la modul tãu mai puțin inteligent/inteligibil de a comenta. Postul tãu a fost doar o rãzbunare de doi lei vechi, fãrã nici o intenție de a comenta evenimentul, ci doar de a împroșca cu noroi o trupã cu istorie și cu o comunitate foarte închegatã de fani. Puteai sã te exprimi mai elegant sau mãcar mai corect, dar ai ales sã dai cu bâta-n baltã. Ghinion...

Link to comment
Share on other sites

in metal ei sunt echivalentul manelarilor.

 

sigur...nici macar nu stiu sa cante la instrumente......toti muzicienii ce zic ca i-au influentat mint.....si trupele ce fac coveruri dupa ei , o fac doar sa dea bine .

mai ales primele 4-5 albume sunt absolut inascultabile.....nu iti dai seama unde e chitara unde e bas.....

Link to comment
Share on other sites

A Romanian hero has risen! MANOWAR has finally found a promoter with the balls to bring us to the country of Romania!

 

Auzi ce dume au si "Manure" astia in cap!!! :D

Mai bine il vad pe Moby de 10 ori la rand decat pe pseudo-ghitaro-bassistu ala de Giouii De-FAG-io & company cum da din cur ca pe muzica pupulara. :) cichalacacichicea frhatheeee!!!

Astia sunt niste poseri, sau mai bine spus ROCKALARI, sau si mai bine sups: in metal ei sunt echivalentul manelarilor. :)

Si stiu ca toata lumea poate sa fie mai mult sau mai putin de acord cu mine.

Sorry daca am starnit sentimente nasoale, dar si eu m-am simtit la randul meu nasol cand tot forumul facea misto si isi batea joc de deatheri si grinderi ca aia nu ii muzica si ca aia sunt looseri bla bla bla. Si fac pariu ca atunci nimeni nu a luat warn sau nu i s-a atras atentia in vreun fel.

P.S. restul trupelor sunt chiar misto si trebuie vazute :)

poti sa ataci trupa intr-un mod mai inteligent... sau puteai sa ignori toata chestia.. acuma tu ai cerut sa iti sara in cap toti fanii manowar

 

cum a zis si doctoru' "o razbunare de doi lei" contra mai multi oameni care NU AU COMENTAT IMPOTRIVA TRUPELOR DE DEATH GRIND(cum as fi eu)... ceea ce face din postu tau un atac complet gratuit la persoana

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.