www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

T Rex Si Tc Electronic


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Am T-Rex Mudhoney.

Am citit pe undeva ca proprietarul T-Rex este un fost inginer de la TC :) Ca atare unele pedale T-Rex se aseamana cu TC-urile. In special cele mai vechi. De unde si calitatea ridicata din '95 incoace.

In ce priveste Mudhoney, este un distortion ceva mai fuzzy. De la low la moderate, as zice. Are un buton pt mai mult gain. Overall, o pedala excelenta cu multe sunete f bune. E f interesant pot-ul de ton: nu modifica decat inaltele, pastrand neatinse joasele.

Am avut onoarea sa incerc pedale Dirty Boy, pe care le face tatal lui Blues Saraceno. Calitatea T-Rex e identica :)

***Eu o folosesc pt low gain. Adauga exact cantitatea de drive de care am nevoie. Pt mine, e excelenta pt riff-uri classic-rock si blues.

As numi-o pedala boutique pt calitate. Am si altele "boutique", dar la T-rex calitatea e garantata. Spre exemplu chiar si switch-ul e mult peste pedalele "obisnuite".

Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

Am un T-REX Reverb RoomMate - luat de pe Ebay - cca. 750 lei cu tot cu transport !!!!

 

Este de mare angajament ! este pe lampa si suna uluitor ! Alimentatorul are o caracteristica aparte, pe care nu am mai gasit-o la alte firme ! este special fabricat(tensiune si mA) pentru fiecare model si vine cu 4 tipuri de adaptoare pentru intrarile de priza din diverse tari(USA , Japonia, Europa, Anglia), care se pot schimba foarte usor . Nu este setat la un singur tip de tensiune ! poate fi bagat direct intr-o piza , indiferent ca are 110V sau 220V ! Fabulos !

 

Merita sa cumparati , mai ales daca gasiti o pedala second hand ! daca sunt bine intretinute nu au moarte !

 

a mea avea peste 4 ani vechime, dar nu fusese folosita aproape deloc si arata ca noua !

 

NICI O ZGARIETURA !

 

marcian

Link to comment
Share on other sites

Asemanarea izbitoare dintre unele modele de la TC si unele de la T Rex se datoreaza in mare parte faptului ca pedalele TC sunt facute [au fost,ca de la 1 iunie nu mai sunt ] in fabrica T Rex de la Vejle :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.