www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Lp Special Faded Wy


Guest frantic
 Share

Recommended Posts

iti dau 500 de euro pe ea.interesat?ah,si pune si tu poze cu obectu nu de pe net,scrie un contact,fi baiet de comitet,ca nu are cum sa te gaseasca omu.

 

:) am mai spus odata, nu eram pregatit s-o vand de aceea lipsesc pozele, insa revin. oricum, e identica cu cea din poze, mai putin pot-urile care sunt negre. si apropos de oferta, deocamdata am primit o alta oferta "nitel" mai buna. daca nu iese...revin.

Link to comment
Share on other sites

unde ai spus cumetre ca nu scrie in anuntz.iar metodele de contact lipsesc cu desavarsire.e iara o chitara fantoma care apare si se vinde fara sa existe vreun contact fara nimic.nu e bai,oferta a fost si a plecat,bafta cu chitara,daca o ai cu adevarat.:) si ma mir ca nu se sesizeaza niciunu din marii moderatori,sa iti ceara un contact,hai materialelor textile,vegheati si cereti ca daia va culegem din camp.

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca a existat vreodata aceasta chitara.A inceput deja de ceva timp sa fie un obicei pe rgc,apar obiecte la vanzare,fara nici un detaliu,fara poze reale,practic inexistente,fara contact al vanzatorului si care cum se insista asupra lor,se vand instant. :) hilar nu? am si eu o masina dussenberg,o dau la schimb pe o dacie.poze gasiti pe net,si contact daca insistati...... a stati,s-a vandut. :))

Link to comment
Share on other sites

cred ca e cel mai tare anunt la plezneala din cate am vazut. cum naiba de astia nu patzesc nimik iar userii normali o iau in barba de fiecare data la cea mai mica greseala? loool

 

omul este la nspea abatere dar se pare ca atunci cand trebe nu observa nimeni.

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

unde ai spus cumetre ca nu scrie in anuntz.iar metodele de contact lipsesc cu desavarsire.e iara o chitara fantoma care apare si se vinde fara sa existe vreun contact fara nimic.nu e bai,oferta a fost si a plecat,bafta cu chitara,daca o ai cu adevarat. :) si ma mir ca nu se sesizeaza niciunu din marii moderatori,sa iti ceara un contact,hai materialelor textile,vegheati si cereti ca daia va culegem din camp.

 

ai o mare problema baiete, si tu si toti care cred ca anuntul a fost postat "la misto", in primul rand, pentru clarificare, habar n-aveam ca tre' sa las date de contact, ma gandeam ca discutiile in acest forum sunt suficiente, sau chiar numai mesajele private si cu acesta ocazie scuze sincere moderatorului. pur si simplu nu sunt forumist de "meserie", ci am intr-adevar de vanzare cateva echipamente, am dat de acest forum si am zis sa incerc. in al 2-lea rand, cu toate ca dupa comportamentul vostru nici macar timpul pierdut pentru a scrie acest mesaj nu-l meritati... de fapt, nu pentru voi, ci pentru moderator, caci el nu are nici o vina fata de comportamentul exemplarelor ce se perinda pe forum.. contactati va rog "freelancer" si verificati. chitara a fost vanduta sambata 27/09.

 

daca nu ma insel, cumetre gibsonman, tie ti-am si spus ca am primit o oferta nitel mai buna si in caz ca nu iese revin, am revenit spunand ca s-a vandut. ce este neclar aici ??

 

 

iar tampenia asta cu pozele reale cred ca este valabila numai pentru scule second hand, eu am avut la vanzare un gibson nou-nout, probabil nu ai citit cu atentie anuntul, ce naiba sa vezi la o chitara care este identica cu cea din pozele postate de mine.

 

dupa verificare, sa decida moderatorul daca anuntul a fost sau nu fantoma, cu rugamintea sa le confirme si acestor baieti. poate chiar genul asta de "comentatori gratuiti" ar trebui exclusi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Nu sunt deloc de parere ca am avut parte de comentarii gratuite, asa cum nu sunt nici in masura sa dau un verdict clar in privinta seriozitatii anuntului, asta o poate face doar (eventualul) cumparator. Sunt insa de parere ca s-a creat o situatie neplacuta, de care ar fi bine sa nu ne mai lovim in viitor.

 

Domnule frantic, in cazul in care nu ai avut produsul sigilat si ai oferit garantie a producatorului si factura fiscala, nu ai oferit un produs NOU, ci cel mult unul in stare foarte buna. "Tampenia" asta cu pozele reale e probabil cea mai buna metoda de a combate anunturile fantoma. Pe de alta parte, oricine ar trebui sa stie ca pot exista diferente mari intre pozele promotionale ale unui produs si ceea ce va iesi de pe banda rulanta si va ajunge in mainile tale, ca sa nu mai spun ca in cazul chitarilor finisajele nu sunt aproape niciodata identice cu cele din pozele oferite de producatori, ba chiar variaza de la chitara la chitara.

 

Spui cu nonsalanta ca nu ai stiut de obligativitatea afisarii unor date de contact, ceea ce denota clar ca nu ai citit (si, implicit, respectat) regulamentul Micii Publicitati.

 

Nu trebuie sa fii forumist de meserie pentru a avea bunul simt de a raspunde politicos la intrebari normale, puse de potentiali clienti.

 

Voi muta aceasta discutie undeva unde sa poata fi privita de toata lumea, pentru a evita pe viitor astfel de situatii.

Link to comment
Share on other sites

"ai o mare problema baiete"-am mai multe,dar tu nu esti una din ele,tu esti un 0 care nu respecta niste reguli de conduita pe un forum,baiete.

 

"habar n-aveam ca tre' sa las date de contact"-si de ce ar trebui sa ma intereseze pe mine? banuiesc ca esti inzestrat cu darul citirii,ca poti sa scrii,deci recunosti caracterele astea de le numim litere,asa ca invata regulamentul,cand intri intr-o societate noua,fie ea si virtuala precum un forum,baiete.

 

"pur si simplu nu sunt forumist de "meserie""-nu stiam ca meseria de forumist s-a inventat.cred ca stau mai putin timp decat tine pe forum,asta nu ma impiedica in a respecta niste reguli de bun simt,care au daru de a ne ajuta sa convietuim,si sa nu avem de suferit dupa indivizi ca tine,baiete.

 

"am dat de acest forum si am zis sa incerc."-ai zis sa incerci ce?sa dai o tzeapa?ah,sa vinzi ceva,poi atunci din nou trebuia sa te informezi in vedere cu regulile de vanzare ale comunitatii,ca sa nu pici de prost,si sa ti se reproseze atatea chestii,baiete.

 

"cu toate ca dupa comportamentul vostru nici macar timpul pierdut pentru a scrie acest mesaj nu-l meritati"-iti multumesc ca mi-ai acordat timpul,dar sti cum e prostia se plateste,in cazul tau,cu timp pierdut.daca respectai regulile de la bun inceput,acum nu iti pierdeai timpul,baiete.

 

"iar tampenia asta cu pozele reale"-este crunta,stiu.da sa iti dau un exemplu cand comanzi la mcdonalds si iti arata un hamburger enorm,si porma iti aduce scuza aia penibila de sandwitch nu iti mai place nu?deasemenea si eu ca si cumparator,trebuie sa primesc detalii reale privind produsul vandut,stiu e nasol,dar asa e in lumea asta.in plus,daca aveai timp si citeai regulile,era necesar.revenim la partea cu timpul pierdut si cu tine,baiete.

 

in final nu e de datoria mea sa verific de la cumparator,trebuia doar sa te comporti cum se impune.daca te duci la teatru in trening,te dau afara,oricat de baietzas ai fi tu,trebuie sa respecti o conduita.mult succes data viitoare baiete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.