www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cuil.com


karpi
 Share

Recommended Posts

cuil.com

 

Concurenta serioasa ptr Google

 

pretentii de o structurare si organizare logica a site-urilor /linkurilor .

 

Baza de date este foarte mare dar mai au pana ajung si depasesc pe Google care si ei au un browser nou ce inca nu l-am incercat .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

cuil.com

 

Concurenta serioasa ptr Google

 

pretentii de o structurare si organizare logica a site-urilor /linkurilor .

 

Baza de date este foarte mare dar mai au pana ajung si depasesc pe Google care si ei au un browser nou ce inca nu l-am incercat .

 

baietii sunt fosti angajati ai google... :)

am incercat noul browser google, si se misca destul de binisor... insa e tot beta-version... adica mai sunt probleme la care trebuie sa se lucreze....

Link to comment
Share on other sites

baietii sunt fosti angajati ai google... :)

am incercat noul browser google, si se misca destul de binisor... insa e tot beta-version... adica mai sunt probleme la care trebuie sa se lucreze....

 

Dupa reclama CUIL are o baza de date imensa si bine structurata logic deocamdata nu-mi dau seama dar pare-se ca este mai complex decat Alexa Toolbar .

 

A lui GOOGLE nu am ajuns sa-l incerc dar pare ceva neserios ,schimbarea schimbarii .Un fel de thumbnails de pagini .

 

Un fel de "imagini" ce exista deja si in IE pe langa " grupuri si bloguri ".

Un fel de Cautare avansata "grafica".

 

Adevarul este ca la CUIL ptr unele cautari i-mi returneaza ca " nu exista asenenea link" ,iar in GOOGLE i-mi da cateva sute de linkuri .Este adevarat ca unele doar contin partial textul dar totusi da ceva si nu spune ca nu exista,apoi din pagina in pagina tot gasesti un link la ce te intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.