www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ghid La O Chitara Electrica


Decayer
 Share

Recommended Posts

As vrea sa-mi iau o chitara electrica noua, acuma am un reghin si as vrea sa avansez in playability, marcile care ma intereseaza sunt Epiphone les paul care imi place mult, ESP,Gibson Jackson. Acuma ma gandeam intre Esp si epiphone les paul . Ceva pentru metal rapid :). Pana in 10 milioane mi-ar convine. PS: Am un peavey rage transtube 158 ca amplif de 15 w.

Link to comment
Share on other sites

No shit, de parca nu ar fi les paul la 200-300 de euro pe thomann. Mersi pt advice. Eu as lua de preferabil second

 

Da.Si sa iti trimita thomann un jaf.Daca tot este un ghid al chitarii electrice,cateva sfaturi:

 

-Sa nu cumperi ceva ce nici nu ai atins,cantat pe el

 

-Probleme de genul bazaie corzile se pot remedia,dar..tu sa ii dai mai putin vanzatorului,ptr ca ar costa daca ti-ai regla-o la un lutier(nu ca nu ai putea face tu asta)

 

-Cauta defectele vizibile ale chitarii:lovita,tarata,aruncata de la etaj.. :) crapaturi,daca a fost lipita

 

O chitara care suna bine neamplificata,fii sigur ca va suna bine sau chiar mai bine amplificata.

 

Daca nu stii lucrurile acestea,roaga un prieten sau racoleaza vreun chitarist experimentat sa te ajute.

Toate acestea ar trebui sa contribuie la pretul chitarii,pe care desigur sa il negociezi.

 

Mult succes in continuare si spor la studiu!!

Edited by Blitz423
Link to comment
Share on other sites

Da.Si sa iti trimita thomann un jaf.Daca tot este un ghid al chitarii electrice,cateva sfaturi:

 

-Sa nu cumperi ceva ce nici nu ai atins,cantat pe el

 

-Probleme de genul bazaie corzile se pot remedia,dar..tu sa ii dai mai putin vanzatorului,ptr ca ar costa daca ti-ai regla-o la un lutier(nu ca nu ai putea face tu asta)

 

-Cauta defectele vizibile ale chitarii:lovita,tarata,aruncata de la etaj.. :) crapaturi,daca a fost lipita

 

O chitara care suna bine neamplificata,fii sigur ca va suna bine sau chiar mai bine amplificata.

 

Daca nu stii lucrurile acestea,roaga un prieten sau racoleaza vreun chitarist experimentat sa te ajute.

Toate acestea ar trebui sa contribuie la pretul chitarii,pe care desigur sa il negociezi.

 

Mult succes in continuare si spor la studiu!!

 

Mersi pt sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

"No shit, de parca nu ar fi les paul la 200-300 de euro pe thomann. Mersi pt advice. Eu as lua de preferabil second"

 

Alo !! Copie Les Paul iei si la 99 de euro dar nu Gibson sau ce cauti tu. Si Jackson si ESP Ltd. iti poti lua pana in 10 milioane dar astea n-au legatura cu chitarele lor bune.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.