www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Zilele Bucurestiului


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

Guest mkskcrew

In perioada 19-20 septembrie, la Amfiteatrul Mihai Eminescu din Bucuresti, vor avea loc Zilele Bucurestiului. Prima zi este dedicata muzicii folk si ii va avea invitati printre altii pe Mircea Baniciu, Mircea Vintila si Dinu Olarasu .

 

A doua zi este dedicata muzicii rock, cap de afis fiind trupa Compact. Vor evolua printre altii, Bucovina, True Mind si Adi Manolovici Syndicate.

 

 

 

In prima zi , de la ora 18:00 , vor canta : Mircea Baniciu , Vasile Seicaru , Mircea Vintila , Zoia Alecu , Dinu Olarasu , Tatiana Stepa , Mircea Bodolan , Maria Gheorghiu , Florin Sasarman si Ticsimarlene .

 

In a doua zi , de la ora 17:00 , vor canta : Compact , Adi Manolovici Syndicate , Bucovina , Ura de dupa usa , Glissando , True Mind , Ashena si PhenomenOn .

 

INTRARE LIBERA

 

post-4579-1220858664_thumb.jpg

Edited by mkskcrew
Link to comment
Share on other sites

Glissando, Glissando, Glissando :)

 

si o mica imparteala daca imi este permis....

in ziua de Rock pe 20 sept: se va incepe la ora 17:00 cu Phenomenon, Asheana ( am vazut corectat pe un site ..nu ashena), Ura de dupa usa, True mind, Bucovina

iar dupa ora 20:00 Glissando, Adi Manolovici Syndicate si Compact

 

ne vedem acolo la o bere

 

ROCK ON!!!

Link to comment
Share on other sites

Felicitari tuturor trupelor. Eu m-am simtit ca-n anii 80'. Sper intr-o colaborare totala!!! Eu cred ca noi toti suntem impreuna si sper din tot sufletul sa incercam sa ne "subminam diplomatic" Nu uitati un lucru important - decat sa-i f... capra vecinului, macar sa recunosc cainele. Toate aprecierile mele bunii mei prieteni!! ROCK ON!!!

Link to comment
Share on other sites

a fost genial ...m-am simtit excelent

phenomenii au fost f tari... compactul ca de obicei a ridicat lumea in picioare, iar la Adi Manolovici a fost prea putina lume, dar aia ramasi au apreciat muzica de calitate prestata de Adi

Seara excelenta care trebuie repetata :) Rock ON!!

 

poze cat de rpd

Link to comment
Share on other sites

in ziua de Rock pe 20 sept: se va incepe la ora 17:00 cu Phenomenon, Asheana ( am vazut corectat pe un site ..nu ashena), Ura de dupa usa, True mind, Bucovina

iar dupa ora 20:00 Glissando, Adi Manolovici Syndicate si Compact

 

Cum a fost Ashaena ? Dupa liceu am fost coleg de trupa cu liderul lor :)

Link to comment
Share on other sites

Cum a fost Ashaena ? Dupa liceu am fost coleg de trupa cu liderul lor :)

au fost super ok.

insa trupa care m-a impresionat cel mai mult a fost bucovina:excelenta cantare.

adi a avut ghinionul de a canta ultimul si intr-adevar a fost putina lume dar cunoscatoare....

compactul inca mai au priza la public...

rock on :)

Link to comment
Share on other sites

au fost super ok.

insa trupa care m-a impresionat cel mai mult a fost bucovina:excelenta cantare.

adi a avut ghinionul de a canta ultimul si intr-adevar a fost putina lume dar cunoscatoare....

compactul inca mai au priza la public...

rock on :)

Felicitari tuturor celor ce au perstat! Au sunat ok. Cer scuze ca nu am putut delimita genurile. Cei mici trebuiau sa mearga la opera. Data viitoare promit ferm ca suntem monobloc!
Link to comment
Share on other sites

Ca de obicei , am reusit sa filmez cateva piese ... Bucovina si Compact doar,chiar daca mi-au placut si restul..

 

:) Filmarile le puteti vedea pe http://www.rocktube.us/brutulet/

 

Sunt amator, imi place sa filmez ca sa am amintiri..incerc sa scot cat mai multa calitate din aparatul meu destul de depasit...asa ca fiti intelegatori :D:)

 

PS : Tremurau mainile de frig rau de tot :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.