www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tema De Gandire


Bong
 Share

Recommended Posts

Stateam pe wc acum cateva minute...si ma gandeam...si mi-a venit in minte o intrebare.

Nu stiu daca ati observat... in trafic, pe stradute etc... de fiecare data cand o mashina e tunata cu bun gust... adik nimic strident... fara stickere cretinoide etc... din ea se aude rock sau hip-hop.

in schimb din TOATE mashinile cu ornamente de plastic kre imita cromul, cu stickere cu "nike" pe luneta, cu mingile alea de foc rosii sau albastre pe margine, sau cu capacele alea dezgustatoare cu sau fara "spinnere" (tot din plastic kre imita cromul), cu inscriptii boss, sau cu placutele alea de nume... urla MANEAUA din casetofoane domotec luate din obor...

 

o fi vreo legatura intre tuningul de prost gust si manele?

Edited by Bong
Link to comment
Share on other sites

da cred ca este o legatura

de asemenea cred ca manelistii in general au un complex care ii determina sa-si scoata in evidenta "avutiile" si isi atarna de gat bling-blinguri, isi pun tricouri versace la vedere etc. complex nascut in urma faprului ca s-au nascut intr-o saracie lucie, iar acum ca au parvenit cu ceva, scot in evidenta ceea ce n-au avut pana la momentul respectiv

...zic eu.

aa, vedeti ca si rapp-"enii" din america isi pun tot felul de chestii stralucitoare, mov, embleme la masini aurite sau din aur, cred ca tot din acelasi complex, negrii stiind ca au fost si sclavi, si saraci, si victime ai rasismului etc.

Link to comment
Share on other sites

da cred ca este o legatura

de asemenea cred ca manelistii in general au un complex care ii determina sa-si scoata in evidenta "avutiile" si isi atarna de gat bling-blinguri, isi pun tricouri versace la vedere etc. complex nascut in urma faprului ca s-au nascut intr-o saracie lucie, iar acum ca au parvenit cu ceva, scot in evidenta ceea ce n-au avut pana la momentul respectiv

...zic eu.

aa, vedeti ca si rapp-"enii" din america isi pun tot felul de chestii stralucitoare, mov, embleme la masini aurite sau din aur, cred ca tot din acelasi complex, negrii stiind ca au fost si sclavi, si saraci, si victime ai rasismului etc.

 

Valabil si pentru bluesmanii americani, nu?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

manelele au legatura cu orice lucru de prost gust,de la tunningul masinilor pana la imbracaminte,deoarece ele sunt un gen muzical de prost gust.

offtopic: si dupa cum zicea si nicu covaci , romanilor le lipseste sirea spinarii deaia au prins asa bine manelele si deaia cei care le asculta ii imbogatesc pe tiganii aia care au bani sa isi tuneze masinile. romanii care au devenit manelisti si il au ca exemplu in viata pe guta sau nush mai care, au devenit asa pentru ca erau prea slabi si prea prosti ca sa faca ceva cu viata lor.

Edited by grunge
Link to comment
Share on other sites

dude...cred ca ai gresit forumu....

Nu, nu am gresit forumul suntem la sectiunea "cafenea" deci merge. daca postam la discutii despre chitara greseam.

 

Oricum...interesante idei... mai astept...

mi se pare un subiect interesant.

Stau in Baicului...unde daca nu ai boss si nike in luneta esti papagal...drept urmare...simteam nevoia sa dezbat subiectul...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.