www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar tunning


comanel
 Share

Recommended Posts

dupa lupte seculare ce au durat 2 zile, si am realizat ca am ramas fara vopsea... a iesit o chestie misto (zic eu ) dintr-o veche, si arhicunoscuta hora reghin... :) eu unul sunt multumit, av si in vedere ca se poate canta pe ea, conteaza mai putin modul cum suna doza asta tipic romaneasca... dar parca a iesit ceva dragut... sau mi-am batut joc de saraca chitara?? voi sa-mi spuneti.. apropo o vand... (dar nu sunt sigur inca..)

 

post-651-1136326620_thumb.jpgpost-651-1136326742_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

hehe.. trec printr-o faza ciudata... ma bucur ca nu va place...si/sau ma bucur ca va place(asta pentru cei care vor scrie poate ca e dragutz...) iar faptu ca am desenat-o pe pickguard nu stiu dc am desenat-o.. simteam ca ceva lipseste(cum ar fi o doza care am pus-o pe rece..) eram si beat, mai mult ca sigur... deci nu va place?? chitara asta merita sparta intr-un concert sau donata?? :)

Link to comment
Share on other sites

Esti nehotarat. Ai scris pe crosa "mockingbird" si ai marsat catre forma de warlock.

 

"mockingbird" :) intra mai bine decat mare BC Rich :) .. ce pot sa spun.. custom warlock sau custom mockingbird warlock type... etc... bai va place? ca sa stiu daca o agat de perete sau nu...??!! voi ati facut vreodata chestii de genu asta??

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

voi ati facut vreodata chestii de genu asta??

 

 

Check it out :)

 

si chitara si foot-switch-ul sunt tunate de mine cu spray auto. chitara e tunata si cu altele :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Il raveduto

Bun... Dar spunemi e uscat lemnul din care e facut-a? Caci daca e uscat arde bine in soba! :) Sti tu, cel putin un pic de caldura sa faca! Oricum nu imi place!

 

CIAo

 

Check it out :)

 

si chitara si foot-switch-ul sunt tunate de mine cu spray auto. chitara e tunata si cu altele :)

 

 

Mie imi place poza cu Ceasc de pe boxa, (CRED)!

 

ciaO

Link to comment
Share on other sites

boon deci e clar si fara revocare.. se va sparge in urmatoru concert..pacat totusi.. a fost prima mea chitara electrica, luata din banutii mei...da parca imi place ideea lu Seb... @symbolic: omu mai are si probleme cu capu, mintea, burta si mai are si idei.. unele mai bune, altele mai putin bune.. eu am invatat ceva totusi din toata treaba asta... ca un flex si o chitara nu prea se inteleg..

 

offtopic... imi plac si mandarinele...

 

ontopic.. am s-o pastrez totusi, am sa sterg pickguardu si o fac fretless... vad ce o iesi.. si de nu iese, ii dau foc intr-un concerd.. sau la o serata in casa veche.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

dupa lupte seculare ce au durat 2 zile, si am realizat ca am ramas fara vopsea... a iesit o chestie misto (zic eu ) dintr-o veche, si arhicunoscuta hora reghin... :) eu unul sunt multumit, av si in vedere ca se poate canta pe ea, conteaza mai putin modul cum suna doza asta tipic romaneasca... dar parca a iesit ceva dragut... sau mi-am batut joc de saraca chitara?? voi sa-mi spuneti.. apropo o vand... (dar nu sunt sigur inca..)

 

post-651-1136326620_thumb.jpgpost-651-1136326742_thumb.jpg

 

 

omuletzul ala pare sa astepte pe cineva sa ii faca ceva... :) pe la spate, asha, nu zic ce, ca mi-e rusine :) .

eu am o chitara pe care am spart-o cu manutza mea, nu la un concert, ci acasa, la un chef (care s-a terminat subit dupa acest moment..nu shtiu de ce... :( ) si o mai am si acum, deoarece am tinut mult la ea.

 

omuletzul ala pare sa astepte pe cineva sa ii faca ceva... B) pe la spate, asha, nu zic ce, ca mi-e rusine ;) .

eu am o chitara pe care am spart-o cu manutza mea, nu la un concert, ci acasa, la un chef (care s-a terminat subit dupa acest moment..nu shtiu de ce... :o ) si o mai am si acum, deoarece am tinut mult la ea.

 

de fapt vroiam sa zic sa nu o spargi, e prima ta chitara..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

o fi ea urata rau dar sincer nu are rost sa o spargi

mai bine stergi ce ai facut tu pe ea si o faci un negru mat ceva macar, ca arata aiurea rau asa pe bune nu s eu vreun expert dar e urata cu toate alea ,simpla neagra probabil ca atata misto zic eu :)

Edited by endo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.