www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vintage V100 Lemon Drop


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Nume echipament:Vintage Lemon Drop

 

Pret:1700 RON, noua.

 

De la cine / De unde a fost cumparat:Magazinul Muzikia din Timisoara.

Caracteristici:Flamed Maple Top

22 Frets

Controls:2x Volum, 2x Tone, 3 way switch for pu select

Neck Pickup:Seymour Duncan Alnico Pro 2.

Bridge Pickup:Wilkinson pickup(stock)

Trapezoyd Inlays

Wilkinson Hardware.

Cum suna / Cum se comporta:Suna excelent, vi-o recomand, eu i-am schimbat o doza cea din neck cu un SD din motive de gust.In bridge am pastrat-o tot pe cea originala din cauza bugetului, dar va veni si aia schimbata.Dozele ei stock suna destul de decent.I-au fost schimbate cheitele, cele originale fiind Wilkinson din metal (nu stiu exact modelul), cu niste cheite Guitar Tech modelul original care se pune pe Les Pauluri (tin sa mentionec ca acestea au fost schimbate tot din motive de gust, celelalte ne avand nimic).De comportat se comporta minunat, actiune foarte joasa (2 mm de la coarda de bass, si 1,5mm de la coarda subtire),fara fretbuzz.

Parti bune / Parti rele:Partile bune sunt ca are sustain foarte lung si cum am mentionat si mai sus nu are fretbuzz si actiune joasa.Partile rele sunt ca, chitara este invechitasi sincer nu arata ca una noua.Are cateva lovituri serioase.Pacat.

 

Impresie generala:Impresia mea este una foarte foarte buna si de aceea ii dau un 10.

Link to comment
Share on other sites

E un brand cunoscut MAI ALES in Marea Britanie,fiind un brand al concernului Hornby Skewes,la fel ca Encore !.Practic aceste chitari se produc in China sub cotrolul atent al celor de la Hornby Skewes si dupa designul lui Trevor Wilkinson.Fptul ca Thomann nu are acces la asa ceva e,dupa mine,un plus :)

ia un link de aici

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.