www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi Acustica


Guest cyberghost
 Share

Recommended Posts

Guest cyberghost

Salut , acuma 10 minute mi s-a rupt coarda sol la chitara acustica si as vrea sa stiu de unde pot sa dau comanda de corzi aurite , ca am mai luat unele de bronz si s-au rupt din primele 5 minute ( a trebuit sa le pun la loc pe celelalte ) .

Corzile pe care le aveam au venit odata cu chitara si m-au tinut 14 luni . Stiti cumva de unde pot sa dau comanda de niste corzi ca astea ?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

1) De unde esti?

2) Hint: corzile alea se schimba si ele la o luna, doua, trei... nu un an si ceva. Mai sunau a ceva dupa atata amar de vreme?

3) vrei unele mai rezistente? ia-ti coated; Elixir, la M&C Music, www.mcmusic.ro

Link to comment
Share on other sites

cauta la orice magazin cu instrumente muzicale (fiecare oras are unu chit ca e si librarie si vinde doar Reghinuri vai de mama lor) sigur o sa gasesti Gold Strings (nu mai tin minte firma :| )

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Cum sa ti se rupa coarda la 5 minute dupa ce ai pus-o? Fi si tu mai finut cand invarti nu da ca la robinet. Cat despre corzi merg si Ghs ori D'Addario la acustica.Sunt mai multe feluri.Sau na Elixir daca ai bani. :) [Toate pe site de la M&C]

Link to comment
Share on other sites

Guest cyberghost
Cum sa ti se rupa coarda la 5 minute dupa ce ai pus-o? Fi si tu mai finut cand invarti nu da ca la robinet. Cat despre corzi merg si Ghs ori D'Addario la acustica.Sunt mai multe feluri.Sau na Elixir daca ai bani. :) [Toate pe site de la M&C]

 

GHS ma gandeam sa iau , elixir sunt cam scumpe .

Eu eram obsinuit cu corzile celelalte care erau un pic mai tari plus ca puteam sa dau in ele la greu si cand mi le-am pus pe celelalte mi s-au parut mult prea moi si cand am dat un bend a crapat :).

Oricum corzile alea si dupa 1 an sunau foarte bine .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.