www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unde Gasesc O Piulita?


Guest Rayvann
 Share

Recommended Posts

Guest Rayvann

post-3017-1219089750_thumb.jpg Din cauza unui filet prost, am pierdut piulita de la mufa chitarii.

Am unde sa gasesc o alta piulita sau trebuie sa-mi cumpar mufa noua?

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cat de folositor ti-ar fi insa...am eu una pe acasa:)si nu-mi foloseste momentan:)ti-o pot da eu free:)

 

daca esti interesat , rezolvam prin posta sau vedem noi.0745.366.404 sau morcov_inc

 

Astept un raspuns...daca nu inseamna ca deja ai gasit si nu maie nevoie:)in orice caz... :)

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Slabe sanse sa gasesc ceva util in orasul meu.

Am chitara de mai putin de 2 ani si am dat un mail la Bacau la mcmusic, poate ma rezolva baietii de acolo, sa-mi schimb mufa cu probleme; la Bucuresti nu-mi permit sa alerg doar pentru o piulita. Daca nu au cum sa ma ajute, cu putin noroc poate au piese de schimb pentru Schecter si mi-o montez singur...

M-am uitat pe la chestii legate de chitara (procesoare, amplificatoare... cabluri? :) ) dar tot ce am gasit de plastic si/sau mult prea mare. Acum stiu de unde mi-a venit ideea, am vazut la un moment dat pe net poze la efecte Digitech si mi-am amintit ca mufele intrare/iesire sunt prevazute cu piulita buclucasa.

O sa mai incerc sa ma uit dupa o piulita de la vreo mufa pentru cablu TV, am impresia ca au acelasi filet. Pana atunci trebuie sa stau cu placuta din spate data jos, sa tin de mufa sa nu se scufunde in corp atunci cand bag cablul :) .

Dani, ai pm.

Anyways, multumesc pentru ajutor :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
la vegas ai incercat?

 

Nu, stiu ca au mutat magazinul, dar habar n-am unde.

 

Totusi eu nu cred ca nu gasesti la tine in oras un magazin de componente electronice, de unde sa-ti cumperi o mufa jack-mama (care costa 2 lei) si sa folosesti de la ea doar piulita asta nazdravana :)

 

Hah, am stat o luna de zile intreband saptamanal in legatura cu un amarat de letcon pe la cele trei magazine electronice care le stiu. La fel si pentru niste fludor. Pana la urma am facut rost, dar nu de la magazine ca innebuneam.

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
langa politie (in sediul computer service)

 

Am fost astazi si sunt inchisi pe luna august, probabil si-au luat concediu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.