www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Blues Iprov.


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Am postat si eu o improvizatie pe ritm de blues:D

 

Astept pareri.

 

Nu'i rau, vad ca ai simtul ritmului destul de bun. Pe la bend'uri ar trebui sa fi mai atent ca nu prea "urci nota" cat trebuie pe ici pe colo; bine se vede ca si tonul folosit (mie'mi place) te cam taxeaza...Mai is si niste mici burtisme pe la progresii (fara suparare) dar nu'i bai...poate esti mai original asa..:). In rest, ok.

Link to comment
Share on other sites

Nu'i rau, vad ca ai simtul ritmului destul de bun. Pe la bend'uri ar trebui sa fi mai atent ca nu prea "urci nota" cat trebuie pe ici pe colo; bine se vede ca si tonul folosit (mie'mi place) te cam taxeaza...Mai is si niste mici burtisme pe la progresii (fara suparare) dar nu'i bai...poate esti mai original asa.. :) . In rest, ok.

 

+1

e de laudat ca ai cantat doar cu tobe si nu cu un negativ in spate..e foarte greu sa faci asta fara sa te plictisesti si sa plictisesti :)

....binisor :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest .Snake.

Daca ai exersa bend si vibratto ar suna mult mai bine. Mai ales la blues, si in general fara bend si vibratto macar pe jumatate decent nu poti face mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

Guest westsound

Blues, Rythm and Blues, adica ritm, la el sa ai mare grija si or course la bend. De asemenea sa ordonezi frazele, nu cantat randomize ce iti amintesti. Solo de blues e si el o melodie, cu inceput si sfarsit, nu doar lickuri asezate unul dupa altul cum se nimereste.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Suna fain, imi place tonul de chitara, cu ce canti?

 

Cant cu o chitara Vintage Lemon Drop, trecuta printrun procesor Zoom 707II (pe care nu l-am folosit decat pt a eq, apoi din procesor intrun amp Marshall MG30DFX, iar soundul de la el il preiau printrun Shure SM58 intr-o statie PA Peavey XR696F.

 

Pardon in melodia asta chitara intra direct in amp nu trece si prin procesor pt ca tobele vin de pe procesor :) .

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.