www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Phenomenon


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

Guest PhenomenOn
mai am o intrebare: Care e scopul trupei? unde vrea sa ajunga trupa voastra?

 

Scopul nostru este sa cantam ce ne place, muzica rock, daca scopul nostru ar fi sa facem bani sau sa aparem la mtv, n-am fi cantat rock. Gata cu interviu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

multumim :)

 

Andrei, da' nu te tunzi si tu? Si nu-ti pui un papion?

 

Glumesc, evident. Da-i in ma-sa de chibiti, cintati-va

muzica.

 

haha, multumim

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei009

muzica asta o compuneti voi sau v-o compune cineva mai mare? nu de alta dar nu prea are de-a face nimic cu varsta voastra. iar vocea vrea sa fie dura si rea si vezi pe scena un copil. e putin hilar.

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
muzica asta o compuneti voi sau v-o compune cineva mai mare? nu de alta dar nu prea are de-a face nimic cu varsta voastra. iar vocea vrea sa fie dura si rea si vezi pe scena un copil. e putin hilar.

 

binenteles ca noi, dar despre ce sa cantam, de flori?

Si ce sa faca solistul ca sa cante ce ii place, sa ia vitamine sa creasca?

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest PhenomenOn

nu permite formul de a incarca piesa noastra, asa ca va mai dura putin pana o vom pune :)

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Guest Brainwasher Vlad

=))))) cat am putut sa rad cand am ascultat melodiile...you made my day :)))).....copii cu scule de scule si le folositi la dastea...mda...ce sa zic...foarte super (NOT)......."baga riffu tot mai tareeeeeeeeeee" =))))))))))) hahha.....

 

auzi....vedeta.....am si eu o intrebare...de unde ti-a venit ideea cu baga riffu'....seamana mult cu o melodie postata de my ex-band pe youtube care se numea ... Baga Volumu'.....

 

ce sa zic bro.... nu am mai ras asa de copios de foarte mult....succes ( or NOT :)))) ).....

 

ma astept la cat mai multe riffuri reusite :))))))))))))))))))))) HAHA !

 

nu stiu cum altii care sunt cu mult mai experimentati pot spune ca asa zisele PIESE ale lor sunt ascultabile dar na....in fn

 

no offence....nu sunteti pregatiti.....nici pe departe

Link to comment
Share on other sites

=))))) cat am putut sa rad cand am ascultat melodiile...you made my day :) ))).....copii cu scule de scule si le folositi la dastea...mda...ce sa zic...foarte super (NOT)......."baga riffu tot mai tareeeeeeeeeee" =))))))))))) hahha.....

 

auzi....vedeta.....am si eu o intrebare...de unde ti-a venit ideea cu baga riffu'....seamana mult cu o melodie postata de my ex-band pe youtube care se numea ... Baga Volumu'.....

 

ce sa zic bro.... nu am mai ras asa de copios de foarte mult....succes ( or NOT :) ))) ).....

 

ma astept la cat mai multe riffuri reusite :D )))))))))))))))))))) HAHA !

 

nu stiu cum altii care sunt cu mult mai experimentati pot spune ca asa zisele PIESE ale lor sunt ascultabile dar na....in fn

 

no offence....nu sunteti pregatiti.....nici pe departe

 

Fiecare cu parerea lui, dar puteai si tu sa fi unpic mai, mai subtil...

 

Mie imi place cum suna trupa, intradevar ca e cam ciudata [nu stiu dece dar imi e ciudata], nu in sensu rau...oricum, bafta si a iesit calumea melodia :D

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
=))))) cat am putut sa rad cand am ascultat melodiile...you made my day :) ))).....copii cu scule de scule si le folositi la dastea...mda...ce sa zic...foarte super (NOT)......."baga riffu tot mai tareeeeeeeeeee" =))))))))))) hahha.....

 

auzi....vedeta.....am si eu o intrebare...de unde ti-a venit ideea cu baga riffu'....seamana mult cu o melodie postata de my ex-band pe youtube care se numea ... Baga Volumu'.....

 

ce sa zic bro.... nu am mai ras asa de copios de foarte mult....succes ( or NOT :) ))) ).....

 

ma astept la cat mai multe riffuri reusite :D )))))))))))))))))))) HAHA !

 

nu stiu cum altii care sunt cu mult mai experimentati pot spune ca asa zisele PIESE ale lor sunt ascultabile dar na....in fn

 

no offence....nu sunteti pregatiti.....nici pe departe

 

Nu stiu de ce, dar chiar nu ma intereseaza parerea ta, bafta

 

Fiecare cu parerea lui, dar puteai si tu sa fi unpic mai, mai subtil...

 

Mie imi place cum suna trupa, intradevar ca e cam ciudata [nu stiu dece dar imi e ciudata], nu in sensu rau...oricum, bafta si a iesit calumea melodia :D

:)

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest PhenomenOn
mi-a placut vocea la piesa ... dar mi se pare ca tobaru complica mult prea mult pentru genul asta de piesa

 

multumim pentru sfat, o sa vorbesc cu el despre asta :)

 

gen Romeo Fantastik?

Sa faca cover la "O,karolaina"

:)

 

:D:)

Link to comment
Share on other sites

Guest iKarus

singurul lucru care ma deranjeaza la trupa voastra e faptu ca nu ati venit la cluj...sau cel putin nu am aflat si eu daca ati fost...si chiar daca ati fost, sa mai veniti ca vreau sa va vad..imi sunteti tare simpatici, si imi plac piesele voastre...

 

Imi permit sa-l citez pe Domnul Andrei Rosulescu "Succese nebanuite"

Si una de la mine(ma distreaza la culme expresia, chiar daca e de la tara) "Sanatate maxima si virtute intensiva"

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
singurul lucru care ma deranjeaza la trupa voastra e faptu ca nu ati venit la cluj...sau cel putin nu am aflat si eu daca ati fost...si chiar daca ati fost, sa mai veniti ca vreau sa va vad..imi sunteti tare simpatici, si imi plac piesele voastre...

 

Imi permit sa-l citez pe Domnul Andrei Rosulescu "Succese nebanuite"

Si una de la mine(ma distreaza la culme expresia, chiar daca e de la tara) "Sanatate maxima si virtute intensiva"

 

Nu, n-am cantat la cluj pana acum, dar speram ca in viitor sa cantam :)

multumim

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Daca este, sa aveti mare grija de Catalin (parca asa il cheama pe vocal, nu?)! :)

Sex, drugs & rock'n'roll!!!! :)

 

o sa avem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

oare mai tineti minte piesa asta?

intro-urile seamana prea bine. pacat.

 

in legatura cu trupa phenomenon intr-adevar canta un gen care multora place, multora nu place, dar nu putem obliga pe nimeni sa se incadreze unor categorii si etichete. nu oricine poate canta indie sau post-rock :)

felicitari chitaristului. e important ca fiecare sa cante ceea ce ii place la fel cum e important ca fiecare trupa sa aiba un stil propriu.

 

numai bine

Cargo___05___Anarhia.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.