www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dvd-romu


Alin N
 Share

Recommended Posts

de cateva luni [poate chiar un an] am niste probleme cu dvd-writer'u.nush ce sa ii fac...am intrebat peste tot si nimeni nu a stiut ce sa imi zica.

daca bag un dvd gol si vreau sa intru pe drive imi zice "drive G:\ is not accessible. Incorrect function"

daca vreau sa trag pe el de ex un film sau muzica [ceva ce poate fi tras cu media playeru] apare o eroare de genu "please insert a blank cd"

prima oara am crezut ca sunt dvd-urile de vina...dar e cam ciudat sa se strice 10 dvduri din senin. in fine... azi am cumparat [iar] un dvd si am incercat si tot nu merge. nu stiu ce sa ii fac si am mare nevoie de el.

 

daca a intalnit cineva eroarea asta il rog sa imi spuna ce a facut.

 

thx a lot.

Edited by metal_messiah
Link to comment
Share on other sites

Inainte de toate cumpara sau imprumuta de la un prieten un cd de curatat. Intrebi pe la magazine de calculatoare de lens-cleaner si gasesti cu siguranta. Mai mult de 10, 20 ron nu dai pe el. Chiar daca nu e asta cauza si nu-ti rezolva nimic tot e bine sa ai un cd de curatzat la indemana si sa cureti cd, dvd-romu regulat.

Link to comment
Share on other sites

mda...m'am jucat un pic cu el si gata :)

 

damn...era ceva aproape evident...noroc acum cand vicSnd pomenit de reinstalare...am vrut sa intru sa il dezinstalez si am dat un click aiurea si am ajuns la recording...si acolo nu era bifata optiunea "Enable recording"

 

mersi oricum :)

 

AH!! alta eroare!

 

am vrut sa pun ceva pe dvd si a aparut eroarea urmatoare : "Windows encountered a problem when trying to copy this file. What do you want Windows to do?" si am retry si cancel.

patesc chestia asta cu orice fisier nush dc. daca dau retry da iar eroare.

Edited by metal_messiah
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.