www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care Stie In Romania De Unde Se Pot Cumpara Grifuri


Guest Seba
 Share

Recommended Posts

Ziceti-mi si mie va rog ...un magazin sau un atelier de unde se pot cumpara sau da comanda de grifuri. De asemenea sunt interesat daca exista locuri unde se fac inlay-uri la comanda.(in bucuresti sau iasi pref) MS

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu (si am studiat un pic problema) la grosmann.ro poti sa comanzi grifuri. poti sa comanzi si inlay-uri. vrei doar inlay-urile sa le montezi tu pe grifuri sau gata puse pe grifurile pe care le comanzi?

grifuri pote si la hora, dar eu nu stiu ca ei sa vanda doar grifuri, ai putea incerca. oricum, sunt producatori.

in alta ordine de idei, cate bucati vrei si ce vrei sa faci cu ele? si din care anume tip vrei sa cumperi? pentru ca exista varinta sa le cumperi de afara, depinde ce anume vrei, ce buget esti dispus sa bagi.

Link to comment
Share on other sites

Hora cu siguranta nu da doar grifuri iar Grosmann iti va cere 150 E pentru un grif de la o chitara de 100 E la care ii modifica headstockul. Nu vorbesc prostii... iti zic din experinta. Mai bine cumperi chitara la 100 E , dai foc corpului, retastezi griful, ii schimbi cheitele si headstockul(cu freza sau traforaj , si asta am incercat si functioneaza) si te-ai scos cu un grif calumea si lemn pentru foc :) (tastele sunt ieftine, deja taiate, dunlop cu 10 E si cheite gasesti tu bune si ieftine adica pana in 20-30 E)

Edited by fakebuyer
Link to comment
Share on other sites

Sarumana :) momentan eram ...doar curios. Aveam de gand sa imi fac singur o chitara si vroiam sa stiu de un pot face rost de grifuri... am uitat sa mentionez si de solid body.Eram interesat daca exista vreun atelier unde te duci cu designu siti face treaba. :)

Edited by Seba
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.