www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

as vrea sa stiu ce chitara sa-mi cumpar


Guest littleP
 Share

Recommended Posts

Guest littleP

Se pare ca nu pot sa gasesc o chitara care sa sune ca aceluia de la Coldplay si sa fie pana in 20 de milioane :) .........vreau sa sune rece si cristalin, clar :) Si am pus ochii pe un standard stratocaster dar am vazut pe siteul de la fender cum suna si suna mai mult pentru alt stil si anume jazz si blues si putin pt rock(suna mai murdar) si ma gandesc la un telecaster pana un 20 de mil sau chiar un stratocaster (pt ca imi place mai mult cum arata) dar sa sune [/b]curat, cristalin si rece.....putine sugestii pt ca am cautat toata noaptea :) eeeh poate sa nu fie neaparat fender dar doar sa sune cum vreau.....ms mult pt ajutor

Link to comment
Share on other sites

vezi ca avea grossman o chitara identica,cu aia a lu ala de la coldplay,o copie dupa fender tele thinline http://www.grosmann.ro/produs_detalii.php?...=7&Page=Chitare

costa 7,5 mil.nu am pus mana pe ea,dar daca e precum zice dansul de buna,atunci isi merita fiecare banutz.are si camera de rezonanta,si din poza pare misto.

Link to comment
Share on other sites

Guest littleP

vezi ca avea grossman o chitara identica,cu aia a lu ala de la coldplay,o copie dupa fender tele thinline http://www.grosmann.ro/produs_detalii.php?...=7&Page=Chitare

costa 7,5 mil.nu am pus mana pe ea,dar daca e precum zice dansul de buna,atunci isi merita fiecare banutz.are si camera de rezonanta,si din poza pare misto.

 

ms arata chiar super......dar am impresia ca m-am pestit cu soundul de la standard stratocaster...cred ca e trecut prin drive dupa cum suna si creca e trecut mai mult ca sigur (veni taicameu si-mi spusa) acum cum as putea sa vad cum suna un standard stratocaster pe clean? site ceva? si ar merita un standard stratocaster de 18 mil ....sau mai bine o copie de grosmann? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.