www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabara De Chitara,sunteti Interesati?mergem?


Guest didi
 Share

Recommended Posts

doar 20 de locuri?

 

Multumesc mult,numarul participantilor e in limita capacitatii de cazare a Pensiunii Ramet,oricum daca vor fi doritori nu va fi asta o problema,ori se organizeaza in 2 sesiuni,ori se suplimenteaza numarul de paturi,asta ar fi ultima problema.Va pup

 

Multumesc mult,numarul participantilor e in limita capacitatii de cazare a Pensiunii Ramet,oricum daca vor fi doritori nu va fi asta o problema,ori se organizeaza in 2 sesiuni,ori se suplimenteaza numarul de paturi,asta ar fi ultima problema.Va pup

 

 

Cabana are 11 camere,pot fi si 3 in camera,sus e o sala de conferinta si jos un restaurant.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult,numarul participantilor e in limita capacitatii de cazare a Pensiunii Ramet,oricum daca vor fi doritori nu va fi asta o problema,ori se organizeaza in 2 sesiuni,ori se suplimenteaza numarul de paturi,asta ar fi ultima problema.Va pup

 

 

 

 

Cabana are 11 camere,pot fi si 3 in camera,sus e o sala de conferinta si jos un restaurant.

 

 

cu cortul nu se poate?

Link to comment
Share on other sites

cu cortul nu se poate?

Sigur ca se poate,300 cu toate mesele incluse,wireless,grup sanitar..

Edited by didi
Link to comment
Share on other sites

Prima oara ai zis 250 apoi ai editat si ai pus 300. Tocmai cand ma entuziasmasem si eu.

 

scuze,am dat un telefon si asta mi au spus,am sa negociez cu ei

 

. uite mail ul tipei..adresa de mess,poate va face reducere de grup,va pup iuliaiacob2003@yahoo.com

 

unul din lector e silvan stancel,poate unii dintre voi il cunoasteti... http://www.silvanstancel.ro/ :)

Edited by didi
Link to comment
Share on other sites

hai bre ca nu e rau nici 300 ... bine ca avem wireless...da priza avem? si daca vin cu masina direct acolo?

clar ca e

Link to comment
Share on other sites

Mai bine va luati corturi si provizii si mergeti undeva mai natural, inspiratie perfecta pentru cantat la chitara, si nu tre sa stati la o pensiune imputita. Dar oricum interesana initiativa, dar mai stiu eu unii care au plecat in "tabara de chitara" si au cantat twinkle twinkle little star 2 saptamani.

Link to comment
Share on other sites

bun bun...asa..acum despre profi poti sa ne zici cate ceva?

 

www.silvanstancel.ro e unul din ei si... pe chitara bas e http://www.thegreyeminence.ro/johann.htm

si pe flamenco daca se cere e http://www.trilulilu.ro/andras_vargas/cbd9ecdf95eaff

 

Merci mult,nu vor canta twinkle star,sunt profesionisti,organizatorii nu s ar fi bagat la asa ceva,numai ar pata imaginea pensiunii degeaba,nu se ocupa cu chestii de genul asta...In turism daca te ocupi cu plase de genul asta iti sapi singur groapa..in sensul ca vin odata dar a doua oara nu mai vin.In concluzie nu e gluma si pensiune imputita cu zici tu.

 

Aaaa si alt prof ..Andrei Turcu,profesor de chitara din Targu Mures,a participat la diferite festivaluri in juriu.

Edited by didi
Link to comment
Share on other sites

In seara asta o sa pun o lista cu toti profesorii pentru toate genurile de chitara,pentru cei interesati.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

sunt onorat sa particip la asemenea evenimente. Sper sa va inscrieti si sa ne vedem sanatosi.

 

p.s. luati-va toti muschii cu voi ca avem de gand sa va punem la treaba saptamana respectiva (cu chitara evident). :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

multi dintre voi m-ati intrebat ce anume trebuie sa aduceti cu voi.

 

Cel mai simplu echipament ! O chitara electrica/ desi se poate si pe asa numitele western, un cablu si ideal ar fi daca puteti sa va aduceti fiecare un combo mic ... mai mult de 10-15 Wati nu ne trebuie. Nu facem concert ... ideea este sa invatam lucruri noi si asta se poate face si fara procesoare si alte echipamente complicate.

 

Daca nu aveti combo vom gasi o solutie cumva (eventual intrati intr-un mixer pe care il voi aduce eu ... dar asta abia cand voi afla exact numarul participantilor )

 

 

Ceea ce am spus mai sus se refera DOAR la cei care vor sa faca cu mine

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Obs.: din motive organizatorice perioada de tabara anuntata initial 18 - 24 august 2008 a fost decalata cu o saptamana !

Link to comment
Share on other sites

Guest knightwolf256

Am si eu o idee , de ce nu faceti mai bine un fel de scoala de chitara !! nu tabara , ca sunt unii care vor sa invete dar stau prost cu banii . si de-aia zic .

Link to comment
Share on other sites

Guest iarina
Am si eu o idee , de ce nu faceti mai bine un fel de scoala de chitara !! nu tabara , ca sunt unii care vor sa invete dar stau prost cu banii . si de-aia zic .

 

pentru ca iti trebuie niste autorizatii si licente de mai bine te muti in alta tara ...acolo le-ai obtine mai repede ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am facut ceva poze azi..

 

Am atasat imagini cu restaurant ,una din camerele duble,balconul,terasa laterala,terasa din spatele cabanei spre padure,imagini din balconul pensiunii..etc.

post-7485-1217711613_thumb.jpg

post-7485-1217711671_thumb.jpg

post-7485-1217711761_thumb.jpg

post-7485-1217711863_thumb.jpg

post-7485-1217711966_thumb.jpg

post-7485-1217712048_thumb.jpg

post-7485-1217712144_thumb.jpg

post-7485-1217712314_thumb.jpg

post-7485-1217712410_thumb.jpg

post-7485-1217712660_thumb.jpg

post-7485-1217712747_thumb.jpg

post-7485-1217712836_thumb.jpg

post-7485-1217712951_thumb.jpg

post-7485-1217713045_thumb.jpg

post-7485-1217713154_thumb.jpg

post-7485-1217713258_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest arosulescu

Aveti aici si programul taberei pe ore, zile, etc ... (treaba este cat se poate de serioasa). in plus, la sfarsitul taberei, toti cursantii vor primi materiale didactice pe cd, dar si printate. Inca mai sunt locuri ... pe ultima suta de metri, inca va mai puteti inscrie.

 

ACUSTIC LIVE MUSIC CAMP

 

ediția I

25 - 31 august 2008

Râmeț - ALBA

 

PROGRAMUL TABEREI

Ziua Ora 08,00 - 10,00 10,00 - 12,00 12,00- 14,00 14,00 - 16,00 16,00 - 17,00 17,00 - 19,00 19,00 - 20,00 20,00 - 23,00

LUNI SOSIRE Mic dejun Prânz DESCHIDRE TABÃRÃ Evaluarea cursanților Cina Timp liber 1

MARÞI Mic dejun CURS CHITARÃ Prânz CURS CHITARÃ Timp liber STUDIU INDIVIDUAL CHITARÃ Cina Timp liber 2

MIERCURI Mic dejun CURS CHITARÃ Prânz CURS CHITARÃ Timp liber STUDIU INDIVIDUAL CHITARÃ Cina Timp liber 3

JOI Mic dejun CURS CHITARÃ Prânz CURS CHITARÃ Timp liber STUDIU INDIVIDUAL CHITARÃ Cina Timp liber 4

VINERI Mic dejun CURS CHITARÃ Prânz CURS CHITARÃ VIZITARE MÂNÃSTIREA RÂMEÞ Cina Timp liber 5

SÂMBÃTÃ Mic dejun EXPEDIÞIE CHEILE RÂMEÞULUI Prânz Timp liber CURS CHITARÃ Cina Timp liber 6

DUMINICÃ Mic dejun ÎNCHIDERE TABÃRÃ Prânz PLECARE

 

 

 

 

 

(ordinea recitalurilor e orientativa, la fata locului optam în funcție de moment)

 

Luni - Timp liber 1 : Recital participanți, retroproiecții (proiectul ACUSTIC LIVE), film

Marți - Timp liber 2 : Recital Andrei Roºulescu - cursanți, foc de tabãrã, retroproiecții, film

Miercuri - Timp liber 3 : Recital Andras Varga - cursanți, foc de tabãrã, retroproiecții, film

Joi - Timp liber 4 : Recital Silvan Stâncel - cursanți, foc de tabãrã, retroproiecții, film

Vineri - Timp liber 5 : Recital cursanți, foc de tabãrã, retroproiecții, film

Sâmbãtã - Timp liber 6 : Recitaluri, foc de tabãrã, retroproiecții, film

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest arosulescu

proaspat intors din tabara...pot spune ca a fost una dintre cele mai frumoase experiente. Organizare ireprosabila, mancare excelenta (si asa aveam burta ...amu e mai aspra...), vizita la manastirea Ramet a fost un moment exceptional dar cel mai mult mi-a placut expeditia pe cheile Rametului... (de unde era sa ma intorc din drum de mai multe ori pt ca sunt tare fricos la escaladari). Voi veni cu poze in masura in care Silvan Stancel (un baiat foarte de treaba )va fi de acord. Cat despre programul orelor de curs, au fost 4 ore pe zi adica 16 ore in total ceea ce cred ca este destul de mult pentru 4 zile (pentru ca luni si sambata nu am facut cursuri).

 

Eu le multumesc celor care au participat si sper sa ne vedem si la editia urmatoare.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.