www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hardware Si Software Pentru Acustica


NimVind
 Share

Recommended Posts

Salut

 

Cantand numai pe acustica n-am apucat sa simt ce e aia o pedala, un amp, un mixer sau stiu si eu o placa de sunet cu ASIO.

Intrebarile mele sunt urmatoarele:

1.Exista amp-uri pentru acustice care sa-si merite intr-adevar investitia?

2.Exista pedale sau mixere pentru acustice?

3.In ce masura isi spune placa de sunet cuvantul si de ce?

4.Stiti vre-un soft cu care sa pot inregistra simulatn video-mic-line in(aici am inteles ca-mi trebuie un mixer sau o placa de sunet cu ASIO insa e o intrebare de viitor)?

5.Pentru un buget de maxim 500 de ron ce imi pot cumpara pentru a scoate tot ce e mai bun din acustica mea?

 

Stiu ca-s foarte multe intrebari si poate unii dintre voi ce cantati pe electrica de un car de ani o sa radeti insa chiar sunt pe dinafara. M-am documentat cat am putut insa e altceva cand primesti raspunsuri la intrebarile tale. Specific ca la acustica folosesc o doza soundhole Seymour Duncan .

 

Multumesc anticipat!

 

Marian

Edited by NimVind
Link to comment
Share on other sites

Ampul la o chitara acustica isi merita banii la fel cum isi merita unul pentru chitara electrica, daca nu vrei sa canti doar acasa. E acelasi principiu.

Mixerul nu are intrari speciale pentru chitara electrica, electroacustica sau mai stiu eu ce, are doar intrari in care poti baga ce vrei, chiar si degetul. In plus nu cred ca ai vrea sa bagi o chitara direct in mixer. Exista pedale pentru acustica la fel cum exista si pentru electrica.Acelasi principiu.

In general placile cu suport ASIO nativ au latenta foarte mica.

Pentru orice buget ai avea depinde ce vrei sa faci cu chitara.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.