www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De O Sugestie!


Guest aasaer

Recommended Posts

Guest aasaer

ok.. mi-am cumparat un BOSS NS2 Noise suppressor DAR nu gasesc nicaieri cu ce sa-l alimentez :) stau si ma uit la el ca fanul... mi-am luat 2-3 baterii de 9v dar deja parca m-am plictisit sa tot arunc banii pe ele... se si descarca f repede si costa destul. am incercat si cu "celebrul" alimentator de terminator si tot degeaba.... daca are cineva de vanzare sau vre-o alta sugestie cu ce sa alimentez pedala Pls help! multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

poti sa treci pe la Mikado (undeva pe Calea Bucuresti) sau pe la orice magazin de electronice, si sa-ti iei un alimentator...in general gasesti cu voltaj reglabil, de la 3 la 12 V.cel mai bine ar fi sa gasesti unu' cu curent stabilizat...am inteles ca astea nu baga asa de mult zgomot :)

Link to comment
Share on other sites

de ce de peste? am ala d 300mA de la digitech care alimenteaza8 sau 9 pedale si nu are nici pe dracu...

 

 

Cu cat e mai mare amperajul cu atat zgomotul de fond e mai mic.E valabil si pentru N.R. pentru ca ai mai putin de invartit pentru reducerea lui.Care e diferenta? incearca la maxim sa vezi ca nu mai ai acelasi distors + ca iti mananca din gain,dist, puterea efectului in general.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.