www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier M80 Bolt On Neck sau alta?


Hix
 Share

Recommended Posts

Cant de 6 luni la chitara rece....adica de 6 luni m-am apucat sa invat :). Acum am un Hohner pe care am dat 8 mil si sunt destul de multumit insa as vrea sa-mi cumpar si o chitara electrica. In 6 luni zic eu am inv. destul de mult, am reusit chiar aseara sa acordez coarda mi-subtire dupa voce. Problema e ca eu sunt din Craiova, si as vrea sa nu ma duc pana in Buc. pt. chitara....

Aici la magazinul muzica nu-s cine stie ce chitari, sunt niste Johnson si niste Reghin. Un amic cu un Jackson JS-30 isi vinde Reghinul cu vreo 3 mil sau ceva de genul asta. Credeti ca m-ar multumi reghinul ? Ce alte variante am aici in Craiova de chitara electrica (preferabil noua) ? Eu sincer as vrea o copie de Les Paul ceva :). Deocamdata bugetul nu e fix ......e intre 3 si 12-13 mil. As vrea ceva cu cel mai bun raport pret/multumirea mea :). Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Copie Les Paul la banii astia n-ai avea decat Stagg, Epiphone(LP Special II) si J&D...Cred ca mai sunt si altele...Doar Stagg gasesti dintre astea in magazin, nou, in Bucuresti, si nu e cine stie ce.Eu iti recomand un Squier Standard Stratocaster, 990ron.Cred ca si un M80 ar fi dragut, nu stiu, nu am incercat.

Link to comment
Share on other sites

La 10mil exista o copie de Les Paul de la Grosmann. N-am pus mana pe chitara dar cine stie, poate e onesta.

Tot pe ideea asta mai e si o copie de la Stagg dar modelul pe care l-am pipait acum un an si ceva nu era stralucit(cheite, pb cu griful) dar e posibil sa fi dat peste un exemplar mai trist. Poate s-au schimbat lucrurile de atunci .... Pretul undeva intre 8 si 10 mil

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest chitaristu88

.....eu zis sa faci o vizita la MUzica...la fendershop....gasesti Squire....de la 9 mil un sus......incearca...gasesti Squire m-80 la 8 mil......sau daca mai pui ceva...iei un Squire m-80 showmaster( sau asa ceva ...la 18 mil......cu doze S Duncan...si set on neck).........am cumparat de curand asa o chitara...e super........

 

 

 

FENDER RULLLZZZZZ

 

trust me....:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.