www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez ''custom Shop''


Mosh Craciun
 Share

Recommended Posts

salutare baieti.am fost in austria si acolo am intalnit un chitarist pe nume Marius Dobra..well..are un ibanez rg prestige dar, mi-a zis ca a fost facut dupa cum a vrut el chitara.a mers in japonia la Ibanez si a stat acolo nush cate sapt si si-a facut chitara.pe mine m-ar interesa un rg prestige 2550 dar cu grifu galben (http://www.ibanezregister.com/images/images-s/s540/s540cg-94usa.jpg ) si cu un foyd rose Edge-pro, nu Edge-zero cum is pe rg2550. credeti ca e posibil? ma costa mult astfel de ''pretentii'' ?

Link to comment
Share on other sites

Daca tot e vorba de pareri eu iti zic sa te pregatesti sa faci o gaura in buget serioasa si asta nu pt ca ibanez ar fi mai scumpi decat altii dar orice firma la care te duci cu pretentii "unice" te va taxa ca pe un client "unic" si nu ca pe o masa amorfa de cumparatori. Asta e valabil peste tot (masini, case, pc-uri, etc). Personalizarea se plateste.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot e vorba de pareri eu iti zic sa te pregatesti sa faci o gaura in buget serioasa si asta nu pt ca ibanez ar fi mai scumpi decat altii dar orice firma la care te duci cu pretentii "unice" te va taxa ca pe un client "unic" si nu ca pe o masa amorfa de cumparatori. Asta e valabil peste tot (masini, case, pc-uri, etc). Personalizarea se plateste.

 

chitara lu marius dobra a costat vreo 8000euro ..dar el si-a ales lemnu care a fost vreo 4000euro si grifu a fost facut cum a vrut el. la mine ii numai culoare si floyd-u sa-l schimbe... am inteles ce-ai vrut sa zici.. numai ca ma gandesc ca nu ma taxeaza cum l-au taxat pe el... as putea sa iau legatura cumva cu cei de la ibanez ?

Link to comment
Share on other sites

Daca reusesti sa rezolvi ceva sa nu uiti sa scrii pe forum ca sa vedem si noi care e treaba...daca cumva iti iese prea scump poti incerca la www.ranguitars.com...m-am interesat si un RG facut la comanda este intre 800 si 2000 de euro in functie de specificatii...merita sa iti faci o configuratie la meniul "Custom" si sa vezi cam cat ar costa...o sa iti raspunda foarte propt si politicos...dupa pozele din galerie si dupa feedback-ul de pe net par sa fie foarte seriosi si sa ofere o calitate deosebita...

Link to comment
Share on other sites

Daca reusesti sa rezolvi ceva sa nu uiti sa scrii pe forum ca sa vedem si noi care e treaba...daca cumva iti iese prea scump poti incerca la www.ranguitars.com...m-am interesat si un RG facut la comanda este intre 800 si 2000 de euro in functie de specificatii...merita sa iti faci o configuratie la meniul "Custom" si sa vezi cam cat ar costa...o sa iti raspunda foarte propt si politicos...dupa pozele din galerie si dupa feedback-ul de pe net par sa fie foarte seriosi si sa ofere o calitate deosebita...

dispun de vreo 2000euro(in mana) mi s-a pus pata pe ibanez rg2550...dar nu imi place culoarea.de cand ma stiu am eu o fixatie cu grifurile galbene....am pus un link in primu post.. si ce ar mai trebui schimbat la modelu din fabrica..ar fi floydu care ii vreo 300euro.. o sa ma uit pe site. ms mult

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce vrei tu e probabil un RG2450MZ. Faza e ca s-ar putea sa-l gasesti numai in japonia.

http://www.ibanez.co.jp/products/page_jp.p...amp;series_id=2

Cat despre tremolo, nu vad diferente mari intre cel vechi si asta cu Z. Daca nu ma insel, se poate transforma in Edge daca ii scoti nush ce arcuri.

Iar pretul ar trebui sa fie acelasi cu RG2550z.

Edited by Shreder
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce vrei tu e probabil un RG2450MZ. Faza e ca s-ar putea sa-l gasesti numai in japonia.

http://www.ibanez.co.jp/products/page_jp.p...amp;series_id=2

 

:) da.cam asa arata.mi-ar fi placuta altcumva inlayurile alea(am atasat o poza) si sa aiba un edge pro.. dar in proportie de 90% imi place.ms mult

post-4823-1212731483_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ai putea sa incerci la RAN Guitars. Fiema e in polonia, si face numai custom-uri.

 

Poti sa faci o configuratie pe site, si iti trimit baietii pretul pe mail.

 

http://www.ranguitars.com/custom.php

 

La RAN si-au facut:

Cannibal Corpse

Vader

Decapitated

Annihilator

Krisiun

(astia-s doar care ii stiu eu)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.